Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed mit takar, és...

Mi a véleményed mit takar, és miért keletkezett a "magyarkodás" szó?

Figyelt kérdés
Miért nincs pl franciáskodás,angolkodás,cseheskedés,vagy éppen amerikáskodás? De még folytathatnám...
2010. márc. 14. 23:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Ezt a szót baromságnak tartom. Meg arról is megvan a véleményem, aki használja.


Mindenki másképp mutatja ki, hogy mennyire fontos neki a származása.

Van, aki a szíve mélyén büszke rá és próbál "jó magyar"-ként élni.

Van, aki teleaggatja magát magyar jelképekkel.

Van, aki le se sz*rja.


De csak azért, mert valakinek boldogságot okoz az, hogy ő magyar: az miért baj? Amíg nem árt vele másoknak, miért baj?

2010. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem a túlzásba vitt nemzeti érzést, melyet politikai értelemben elemeznek.

Mert pl. egy brazil-olasz focimeccsen vannak zászlószínűre festett arcok, de az nem brazilkodás és olaszkodás.


A szélsőségek magyarkodnak, történelmi tudás hiányában. Ilyen pl. a Jobbik "kakastollas csendőrség" ötlete, mely nem csak magyarkodás hanem nevetséges is.

2010. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

23:33


Nem értem mit beszélsz. Első sorban azt nem értem, hogy hogy mondhatod, hogy a Jobbik történelmi tényekben tudatlan, miközben Vona Gábor történelemtanár. Vagy úgy egyáltalán, ha megkérdezel egy hungaristát fogadjunk, hogy sokkal inkább tisztában van a történelemmel, mint te.


Másrészt semmilyen más nemzetiségél nem használják ezt a szót csak a magyaroknál, de ezt is pejoratívan. Ennek mi haszna van? Az egyetlen "haszna" valakiknek az, hogy lehet írtani a nemzeti öntudatot, mert ha a gyereken piros-fehér-zöld karkötő van, egyből ráförmednek a többiek, hogy "mit magyarkodsz" és elszégyelli magát. Így a többieknek való megfelelésben megtagadja a nemzeti jelképeit. Nem egy olyan ismerősöm van, aki azért nem teszi ki a kokárdáját, mert egyből nekiesnek nagyon okos emberek, hogy milyen egy magyarkodó hülye.


Menjen már ki Franciaorszűgba valaki magyarázni egy franciának, hogy mit franciáskodik. Vagy tegye meg ezt valaki Amerikába. Úgy pofán vágnák, hogy vissza se találna. Ilyen is jellemzően csak nálunk fordulhat elő.

2010. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

"Nem értem mit beszélsz. Első sorban azt nem értem, hogy hogy mondhatod, hogy a Jobbik történelmi tényekben tudatlan, miközben Vona Gábor történelemtanár. Vagy úgy egyáltalán, ha megkérdezel egy hungaristát fogadjunk, hogy sokkal inkább tisztában van a történelemmel, mint te. "



Úgy mondhatja, hogy itt is magából indul ki :)

2010. márc. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
És akkor mi van, ha történelem tanár? Ők is csak egyetemes történelmet tanulnak az egyetemen, dehát ugye hasra kell esni...
2010. márc. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen szót csak nagyon ostobák találnak ki.

Hamár magyarnak született a szerencsétlen talán kínaiskodjon?

2010. márc. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%
Önmagában az hogy egyáltalán egy ilyen szó itt megszülethet csak annyit bizonyít hogy nagyon sok a cigány és a zsidó.
2010. márc. 15. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

tegnap 23:44-nek


Félreértettél. Nekem is van magyar címeres kulcstartóm, stb., szépnek találom a magyar zászlót, a magyar Himnusz a kedvencem (másodiknak a francia). Büszke vagyok a magyar költőkre és tudósokra akik rengeteg dolgot adtak a világnak, számos felfedezés a magyarok érdeme - számítógép, biztonsági gyufa, stb.


Madách ember tragédiája egy remekmű, több nyelvre fordították, Ady, Petőfi, József Attila versei világszínvonalúak.


Nekem a "magyarkodás" azt jelenti, hogy valaki elkezd utálni másokat és az egyetlen érve erre az, hogy akit utál az nem magyar. A hungaristák nyilván tudják a történelmünk egy részét, amelyiket nekik divat tudni: Trianon.

És itt jön be a magyarkodás: "Mindent vissza!", "Határrevíziót!" és stb.


Pedig ha belegondolnának, rá kellene jönniük, hogy mennyire nem aktuális ez már. Európában nem volt háború a délszláv idők óta, és szerintem senkinek nincs szüksége erre. Mert a Trianoni magyarkodáshoz nyilván lenne szava azoknak az országoknak, amelyektől vissza akarna csatolni területet néhány "nagymagyar."

2010. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

"A szélsőségek magyarkodnak, történelmi tudás hiányában. Ilyen pl. a Jobbik "kakastollas csendőrség" ötlete, mely nem csak magyarkodás hanem nevetséges is.

"


Köszönöm, de ezt mind Jobbik-tag és nemzeti radikális, visszautasítom. Én napi 24 órából 12-t a történelemmel/politikával foglalkozom. Történelem versenyekre jártam, városi díjat kaptam stb. Nem mintha ez számítana, csak azért írom le, hogy ne hidd, hogy nem ismerem a történelmet.

Valaki írta, hogy a hungaristák jobban ismerik a történelmet mint az átlag. Na különítsük el azért a hungaristákat két csoportra. A 'kopaszok' (nem általánosítás), akik köpködnek és krvaanyáznak/zsidóznak, ők nem valószínű, hogy ismerik a történelmet, sőt még a Jobbik programját sem. Van a másik csoportjuk, akik normálisan viselkednek csak más szemszögből vizsgálják a társadalmat, háttértudással. Ők vannak kevesebben. De mivel a Jobbik nem hungarista (akkor nem lennék Jobbikos), így a hungaristák sem Jobbikosok.

2010. márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

"De mivel a Jobbik nem hungarista (akkor nem lennék Jobbikos), így a hungaristák sem Jobbikosok."


Én csak azt sajnálom, hogy a jobbikosok megnyilvánulásai 90%-ban érzelmi alapokon nyugvó, minden iránti gyűlöletet sugall, és kár, hogy nem az olyan srácok - ha megengeded a kifejezést - vannak többségben a párt szimpatizánsai között, mint te. A te írásodból érezni, hogy nem olyan vagy mint az átlag zsidózó tinédzser.


Viszont ha azt szeretnétek, hogy a Jobbik fennmaradjon mint párt, akkor nem szabad megengednetek olyat, hogy pl. Jobbikos rendezvényeken Vona beszéde alatt és közben zsidózik a hallgatósereg, a pártelnök pedig lesütött fejjel mosolyog. Inkább mondaná azt, hogy na ezt fejezzük be barátaim, akinek ennyi érve van és azért választja a Jobbikot, mert utálja a zsidókat, melegeket, bárkiket, akkor azok inkább válasszanak mást pártot maguknak.


Nekem ez a véleményem erről.

2010. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!