Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok a választásokon...

Támogatnátok a választásokon való részvétel feltételeként az írni-olvasni való tudást?

Figyelt kérdés

Tehát az analfabéták, akik még a nevüket se tudják leírni, ne szavazzanak. Vagy akár a 8 általánost, mint feltétel.

Ezt pedig 90%-os törvényként rögzíteni, hogy később ne lehessen emelni érettségire, diplomára, vagyoni vagy származási alapra.


2018. ápr. 10. 03:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Abszolút, én is ezt szoktan mondani. A fidesznek így esélye sem lett volna. Mondjuk 8 általános helyett én megkövtelném az érettségit, nem gondolnám, hogy túlzás lenne.
2018. ápr. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
14%

Pontosan ez a tipikus ellenzéki populizmus, amitől az országot védeni kell.


Oké, az egy dolog, hogy buták vagytok és ahelyett, hogy szigorúbb oktatást támogatnátok (és mondjuk elérnétek, hogy NE legyenek analfabéták egyáltalán az országban - még a végén szavaznék is rátok), inkább kirekesztitek az embereket a társadalomból. De rendben, elfogadom.


[link]


Viszont ennyire ostobának lenni már teljesítmény kell. Nem veszitek észre, hogy ilyen látszatintézkedésnek semmi értelme sincs? Az analfabéták statisztikailag nem kimutathatóak és a választásokban egyáltalán nem számszerűsíthető tényező. A népszámlálás 7 éve volt, ma már 1% körül lehet a 8 általánossal sem rendelkezőek aránya.

2018. ápr. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Természetesen igen. Valamilyen szűrés mindenképpen szükséges lenne, mert a szociális demagógia ezeket a képzetlenebb rétegeket érinti a legjobban. Nem elég feltétel, hogy a szavazáshoz írni és olvasni is tudjon. Ennél több kell.

Ebben az esetben viszont oda a demokrácia, mivel nem biztosítja az állam mindenkinek a szuverén jogát. Ez a rendszer ellen történő fellázadást eredményezi. Nincs megoldás.

2018. ápr. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
#2 Jó tanács: ha az ellenzéket szapulod, ne az oktatást hozd fel. Tömegek tüntettek a jobb oktatás érdekében, a kormány meg telibeszarta őket. Felfogni nem tudom miért támogatja akárki is a Fideszt, de ettől függetlenül képes vagyok elfogadni a döntésüket. Ennyire vak és elfogult soha ne legyél, ez káros.
2018. ápr. 10. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

7884125:


Te mégis hol élsz? Nem ártana azért néha kicsit tájékozódni a lepontozógomb nyomogatása helyett. Magyarországon az analfabéták száma elenyésző? Az ország legalább harmada funkcionális analfabéta. Hallottál már erről a fogalomról? Úgy tűnik nem. Tényleg tök kevés, lehetne több is, gondolom örömödre szolgálna.

Mások szájába meg ne adj olyanokat, amik nem hangzottak el. Senki nem mondta, hogy nem lenne fontos az oktatás erősítése, felesleges a gyűlölködésed, ettől függetlenül ne szavazzon az ország és mások életéről az a tömeg, akik írni-olvasni nem tudnak kielégítően, ennek következtében képtelenek megfelelően tájékozódni, és bármilyen baromsággal behülyíthetőek. Persze, nem csak az analfabéták a befolyásolhatóak, lehet ettől függetlenül is gondolkodásra képtelen valaki, de ez egy erős szűrő lenne. És ha 18 év alattiak nem szavazhatnak, akkor ennyi erővel azok se, akik nem érettségiztek le, ami azért nem egy atomfizika.

lgtfy, ha már neked nem megy:

[link]

2018. ápr. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
#5 a funkcionális analfabéta nem analfabéta, antifidesz szavazó vagyok, de a #2 nek igaza van
2018. ápr. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
A kérdésben 8 általánosról volt szó, mint papíralapú feltételről. Innentől kezdve senkit nem érdekel, hogy pl te is funkcionális analfabéta vagy, mert képtelen vagy értelmezni, hogy mit írtam, ettől még szavazhatsz és az ilyen hipotetikus törvénymódosításnak semmilyen pozitív vonzata nem lesz. A lepontozást meg ti nyomogatjátok szorgalmasan, hiszen pont ezért populista: a magatok fajta ostoba csürhe képtelen gondolkozni és visítva hörögve próbálnak meg találni maguknál szerencsétlenebb degeneráltakat, akiket jól ki lehet nevezni ellenségnek. Persze gondolkodni már nem buli, 4# válaszolónak meg a logikai készségével van probléma. Ha nem értek egyet a fideszes oktatáspolitikával, attól még lehetek fideszes. Vagy ellenzéki attól, hogy rámutatok, hogy baromságokat beszéltek.
2018. ápr. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hm... Te sem voltál képes felfogni, hogy mit írtam, akkor kiáltsalak funkcionális analfabétának? Én egyáltalán nem mondtam, hogy az általad szimpatizált párt minden mozzanatával egyet kell értened. Csak annyit mondtam, hogy nem túl hiteles az ellenzékieknek felróni, hogy nem akarnak jobb oktatást. Ráadásul most nem is az volt a téma. A legsötétebb réteg kiszűrésére akarnak kitalálni valamit, és aki képtelen elvégezni 8 általánost az valószínűleg bele is esik abba. Nekik igényük sincs az oktatásra.

Erre te az első mondatoddal kapásból sárdobálásba kezdesz, a másodikkal meg sértegetsz, amit folytatsz is. Fejlett véleménynyilvánításra és vitakultúrára utal.


U.I.: Fideszesként az ellenségkép alkotást szintén ne az ellenzékiek arcába dobáld ;~]

2018. ápr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én az egyenlő, szabad, és titkos vállaszásban hiszek. Kevés manapság az olvasni írni nem tudó, de szavazni akaró ember. Ezért ők érdemben nem befolyásolják a választást. SZBSZ tag voltam, és azt tapasztaltam, hogy összesen 2 ember nem tudta elolvasni a szavazó lapot de ők is csak azért mert nem láttak jó, és otthon fejlették a szemüvegüket.
2018. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az ellenzék sem fog semmit kezdeni az oktatással, ugyanilyen populizmusba fog fulladni, amit most nagyon jól példáztak itt a mintapéldányok. Az ellenségkép kreálás pedig szintén nem specifikusan az ellenzék ostoba csürhéjére, hanem általánosan az ostoba csürhére vonatkozik.


Itt nincs vita, hiszen ahhoz feltételeznem kéne, hogy van olyan ember, aki nem az említett funkcionális analfabéták csoportjából kerül ki és legalább értelmezni tudja a leírt információkat, például hogy milyen kijelentésem milyen csoportra vonatkozik.

2018. ápr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!