Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elrendelt túlóra megtagadása...

Elrendelt túlóra megtagadása jogsérelemre hivatkozva nem gumiszabály-semmire se jó szabály?

Figyelt kérdés

Ha túlórát rendel el egy munkáltató, azt alapból tetszik nem tetszik el kell fogadni és le kell dolgozni.

Kivéve ha ahogy a jogértelmező is fogalmaz (adozona.hu)

Kötelező-e ledolgozni a túlórát?

A maximális túlóraszám mellett a munkaadót egyéb szabályok is korlátozzák. Nem kötelezheti például a munkavállalót túlórára, ha az aránytalan módon sértené a munkavállaló érdekét.

!!!!


Tipikusan ilyen, ha pénteken délután fél négykor szól a munkaadó, hogy még nem lehet hazamenni, túlórázni kell, miközben a munkavállaló nem tudja elhozni a gyerekét a napköziből.

Hasonlóképpen aránytalan sérelem éri a munkavállalót, ha a nyaralását, utazását vagy akár a gyerek ballagási ünnepségét üti a hirtelenjében kiadott extra munka.


Na kérem az én kérdésem hogy


- ki dönti el mi az aránytalan sérelem és mi nem? Hol a határ? Ha munkaidő vége előtt 10 perccel szól akkor aránytalan de ha már egy órával előtte akkor nem? De vannak olyan szituk amikor már az is késő ha adott nap reggel szól-ld pl óvodák nyitva tartása


- és a még jobb kérdés és ha aránytalan a sérelem és a munkavállaló elmegy a túlóráról a munkáltató meg vonja a vállát és kirúgja akkor mi van?


Szóval mi védi a munkáltatót ha aránytalan sérelmet okoz neki a túlóra de a főnökséget meg nem érdekkli ők meg úgy állank hozzá hogy maradsz vagy kirúglak?


2018. ápr. 10. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
24 órával előtte köteles szólni. Ellenkező esetben nem kell ott maradnod.
2018. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez pont olyan válasz mint maga a szabály.

Nem szól 24 órával korábban, talán még 24 perccel se műszak vége előtt 10 perccel odaböfög valamit, én, az egyszerű egybites betanított melós nem maradok ott, mert mennem kell a gyerekért/másik melóba/akármi ő meg vállat von és közli másnap már nem kell jönni.

Megtörténhet? Simán.

Mi véd meg ettől engem? Semmi.

2018. ápr. 10. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:

a gumi szabály arra jó hogy a tájékozatlan emberekkel kibaccanak


Ha nem vagy hülye akkor te mint munkavállaló is kihazsnálhatod....

PL: szóla paraszt fönököd müszak vége előtt 10 percel hogy benn kell maradnod még pár órát, akkor azt mondod oké....

És 20 perc múlva jelzed hogy kaptál egy telefont hogy csőtörés van otthon haza kell menend, vagy "nem érzem jól magam nem tudok tovább dolgozni" stb...

Ha görény a munkáltató, nem kell korektnek lenned neked sem a halálig.

2018. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"És 20 perc múlva jelzed hogy kaptál egy telefont hogy csőtörés van otthon haza kell menend, vagy "nem érzem jól magam nem tudok tovább dolgozni" stb... "


Na most ez 1-1x oké még elmegy egy évben talán, na de ha hetente többx van túlóra akkor hetente többx legyen csőtörés/rosszullét stb?


És a kérdés marad ha velem a 3. alkalommal ( mondjuk )közlik hogy köszönik az eddigieket többet nem kell bejönni?

2018. ápr. 10. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:

figyi


nem kell hagyni hogy kirúgással terrorizáljanak


mond a górénak hogy munkaügyi bíróságra mész ha genyóznak


max ha elfajul keresel másik melót

ma kapkodnak a dolgozni akaró emberek után annyira nagy a munkaerőhiány

Nekem nem akarták kifizetni az ünnepi potlékot, írtam amunkaügyi hatóságnak, bemutattam a váalszlevelet a górénak, azóta fizetika az ünnepi potlékot

2018. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha napi rendszerességgel dolgoztatnak akaratod ellenére túlórába, akkor lépj tovább
2018. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahova én tovább léphetnék az olyan hely ahol hatalmas munkaerőhiány van = garantált a túlóra.

Kereskedelem.

Engem máshova fel nem vesznek csak ide lassan már ide se nagyon (ld életkor) de itt meg mindenütt ez a móka megy.

2018. ápr. 10. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!