Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az nyeri a válópert aki elöbb...

Az nyeri a válópert aki elöbb adta be a válást? Olyanok válaszát szeretném akik váltak már el

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A válópert nem nyereményre játsszák.
2018. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon nem! Honnan vetted ezt a feltevést?


Már váltam. Semmi köze egyiknek a másikhoz. Az nyeri, aki előbb beadja? :) Ne hülyéskedj már.


Részletekről nem írtál, ennyit tudok írni tanácsként.

2018. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen részleteket szeretnèl ?
2018. ápr. 10. 18:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra, hogy pl. te melyik fél vagy a történetben, van-e gyerek, stb., stb. De nem gond, én már válaszoltam.
2018. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jav.: *Olyanokat, hogy...*
2018. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen van gyermek a házasságból

Én lennék a felperes de azt nem tudom fèrjem be adta e már a válópert előbb

2018. ápr. 10. 19:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Az lesz a felperes, aki előbb beadja. De az még nem jelenti azt, hogy a bíróság az ő javára fog dönteni. Tehát nem feltétlenül a felperes "nyeri meg" a pert. Az "nyeri meg", akinek a javára dönt a bíróság. És ez lehet az is, aki a történetben alperesként fog szerepelni.
2018. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A gyerek ahhoz a szűlőhöz kerül, akinek jobb az anyagi hàttere, és jobb körülményt tud biztosítani a gyerek felneveléshez. Persze ha még nem annyi idős hogy ezt saját maga döntsd el hogy kihez akar kerülni. Nem arról szól ki adja be elöbb.
2018. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 De La Cruse ***** válasza:

Nincs nyertes.

Mind a két fél tönkre megy lelkileg.

A férfiakat meg az ügyvédek és az exek teszik tönkre anyagilag.

2018. ápr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rabbit67 válasza:
41%

Mindegy ki adja be. Amennyiben közös megegyezéssel váltok el, na az gáz. Mindent le kell papírozni, mert különben általában a férfi rácseszik. Ha vannak gyerekek, és pl. a nő félrelépett, akkor a férfi a szar, főleg ha nő a bíró, mert nem figyelt oda a családjára, a feleségére, még akkor is, ha kidolgozta a belét. Arról ne is beszéljünk, mikor a férfi félrelépéséből történik a válás.

Mindent bizonyítani kell, számlákkal, pl.: egy 10 évvel ezelőtti lakásfelújítást, amire az ember nem is gondol mikor csinálja, így persze nincs róla számla. De az se vigasztalja a férfiakat, ha a nő nem dolgozik, mert egy törvény szerint a házimunka is ugyan annyival ér fel, mint a másik fél munkája. A férfi nem tudja bizonyítani, hogy a felesége nem főzött, takarított stb. de ha mégis azt is nagy ívben tojja le a bíró. Minden közös, ha nem volt házassági szerződés, amiben rögzítették kinek mennyi értéke volt.

10 éve váltam el, és még mindig tart a vagyonmegosztás. A váláskor a feleségemnél maradt minden, mert a házat nem lehet kettévágni, és ha elköltöztél akkor annyi… + gyermektartás, persze a szocpolt is ő élvezi, illetve a gyerekeket is tiltja. Antialkoholista vagyok, ő csalt meg, 2 diplomával, nincs káros szenvedélyem. Ezt csak azért írom, mielőtt azt gondolnád, egy korrekt, jó törvények által szabályozott világban élsz. Ha nő vagy, akkor szerencséd van, főleg, ha női bíróhoz kerülsz.

2018. ápr. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!