Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskola mennyire korlátozha...

Egy iskola mennyire korlátozhatja a személyi szabadságot?

Figyelt kérdés

"Tanuló nem hagyhatja el az iskola területét tanítás közben." áll a házirendben.


Azonban ez azt jelenti hogy fizikailag ott tarthatják a tanulót? (Aki mellesleg 19 éves, 13. osztályos)


Megtörtént eset, ma el kellett volna mennem az iskolából, ugyanis testvérem balesetet szenvedett, engem hívtak a korházból. 35 percembe telt kijutni az iskolából, ugyanis a portás zárva tartotta az ajtót, amíg az igazgató vagy az osztályfőnök nem mondja neki hogy kiengedhet. Igazgató nem volt bent, osztályfőnököt csak fél óra elteltével tudtuk előkeríteni.


Gondolkodok a feljelentésben. Lenne értelme, vagy valóban ott tarthatnak az iskolában?


2018. ápr. 11. 18:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jogász, de szerintem a házirend nem írhatja felül a törvényt. Márpedig ez személyi szabadság korlátozása.
2018. ápr. 11. 18:47
 2/16 anonim ***** válasza:
11%

"Tanuló nem hagyhatja el az iskola területét tanítás közben." áll a házirendben.


tanítás után mehetsz isten hírével

2018. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az oké ha kimegyek kaphatok büntetést, de bent tarthatnak fizikailag? Főleg egy ilyen helyzetben.
2018. ápr. 11. 18:50
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akármikor elmehetsz, max. valamilyen beírást adhatnak, de fizikailag nem tarthat senki se az iskolában.
2018. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Amikor beiratkozol az iskolába, akkor a szüleid, később te, elfogadjátok az iskola házirendjét, ami nagyon hasznos dolog.

Gondold el, egy szülő beadja a gyerekét a suliba és nyugodtan van a munkahelyén, hogy a gyerekkel nem történhet semmi baj. És ez igaz is, mert tanítási idő alatt az iskola felelős érte. Csakhogy ha a kijárás megengedett lenne, akkor ennek a felelősségnek az iskola nem tudna eleget tenni.

Itt a te iskolád ott követte el a hibát, hogy nem számoltak a rendkívüli esettel és ezért késleltetve voltál egy sürgős ügyben. De ha átgondolod a körülmények ismeretében, magad is rájössz, hogy nincs ember, aki mindenre fel tud készülni előre, így az iskola sem.

2018. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

13.-os vagyok, 19 éves. Felnőttképzésen veszek részt, szülő nem játszik, én iratkoztam be, szülőnek alá sem kellett írnia semmit. Tehát nem gyereket korlátoztak, hanem felnőttet.

(Ha 12.-es lennék, és még nem 18 éves, akkor nyilván elfogadnám a történteket)

2018. ápr. 11. 19:05
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz még, mindenesetre nagyon felkavart a dolog, hogy ott rostokoltam tehetetlenül több mint fél órát, miközben a testvérem a kórházban volt. Bár csak kis sérülés, de én ekkor még nem tudom pontosan mi volt, így gondoltam mindenre...


Holnap mindenképpen megkeresem az igazgatót, elmondom neki a történteket, attól függ hogy áll majd hozzám.

(Még nem beszéltem vele sosem)

2018. ápr. 11. 19:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés, másból sajnos nem nagyon tanulnak. Utána viszont ajánlott lenne iskolát váltani, különben bosszúból valószínűleg ott fognak keresztbe tenni, ahol csak tudnak.
2018. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Személyi szabadság megsértése, rendőrségi feljelentést lehet tenni
2018. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovpet ***** válasza:
Amikor nem engedtek ki, akkor kellett volna hívni a rendőrséget. Most már, hogy túl vagy rajta, felesleges egy több éves haszontalan bírósági ügybe bele menni, szerintem. Nyerni nem nyerhetsz vele, megszívatni meg meg tudnak.
2018. ápr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!