Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ne kövezzetek meg, így kezdem...

Ne kövezzetek meg, így kezdem mielőtt bárki pálcát törne a fejem felett, lent a lényeg?

Figyelt kérdés
Venni akarunk egy házat nekem van pénzem a páromnak nincs, van 2gyermekunk viszont a páromnak is van 2, a szocpolt felvssdzuk a 2 saját gyerekre , na most az előző házasságából született gyerekei így fognak ebből örökölni? Nyilván én rakom bele a pénzt és bár persze kedvelem a gyerekeit azt szeretném ha sajátjaimnak lenne. Arra gondoltam hogy egyből ráirtam a 2 gyerkőcnek a nevére. Bocs h hosszú lett
2018. ápr. 13. 07:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9!


Mert ag ingatlan azé, akinek a neven van. Ha te veszel egy házat és a gyereked nevére iratod, ha eladod, az ára is az övéké lesz. Tehat van egy 50 millás ingatlant eladsz, ami a gyerek neven van, mert váltok, akkor nem tudtok két 25 millásat venni az exeddel a saját nevetekre, mert az 50milla a gyereké. Plusz képzeld el azt a helyzetet, amiko a gyerek nagykorú lesz és kibax benneteket a saját hazatokbol, mert az ugye hivatalosan az övé

2018. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen az utolsónak igaza van. Köszönöm
2018. ápr. 14. 12:09
 13/14 anonim ***** válasza:
32%

9-ea vagyok! Köszönöm, hogy válaszoltál.

De pont erre van a haszonélvezeti jog, nem? Hogy a gyerek ne rakhassa ki a szülőt a házból csak úgy + akkor a szülő (haszonélvező) aláírása nélkül el sem adhatja, nem? (Azt azért megjegyzem, milyen gyerek az, aki kirakja a szüleit?!)

A válás meg... Mi ezzel úgy vagyunk a lényeg, hogy a gyerekek feje felett legyen lakás, nem akarnánk eladni és elosztani (de persze válni sem szándékozunk). De nem is 50 millás házról van szó, csak egy panelról, azt ha elfeleznénk nem mennénk messzire :)

2018. ápr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
38%

Valoban, a haszonélvezeti jog miatt nem rakhatná ki őket. De képzeld el a megvaloszinubb helyzetet: ingatlan a gyerek neven, szülők a haszonélvezők. Gyérek felnő, önálló életet kezdene. Szuper, az övé a ház. Pontosan mire megy vele ? Kitenni a szüleit nem tudja. Hitelt nem fog tudni felvenni a haszonélvezet miatt, első ingatlan vásárlási kedvezményt nem kap, mivel már van ingatlana.

Az meg csodálatos, hogy a gyereknek mindent, de nem mindegyik gyerek érdemli meg. Az ártatlan, édes kis csecsemőből simán lehet egomanias lusta dög mire felnő. Plusz nevetséges, hogy a két szülő megdolgozott a házáért, a kapcsolatuk tönkremegy és ők mehetnek a híd ala, míg a gyereknek ott marad a ház, amiért egy szalmaszálat se kellett keresztbe tennie

2018. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!