Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A minap történt a kisfiam (6...

A minap történt a kisfiam (6 éves) és a párom közt, akivel először találkozott a fiam. Van ebben kivetni való, vagy csak én reagálom túl? (a lényeg lent)

Figyelt kérdés

Pizzát rendeltünk. Volt hozzá PEZ cukor. Gyerkőc imádja.... párom is. Aki (a párom) kijelentette, hogy ez az övé, ne is számítson rá, hogy megkapja a cukrot a fiam :O

Akkor elmosolyogtam rajta... de most belegondolva inkább önzőségnek tartom, még ha abban a pillnatban az futott át az agyamon, hogy jól van, nem is kell mindent megkapnia a gyereknek. Mert tovább gondolva az jutott eszembe, mi van ha mással, más dolgokkal is így lesz majd a párom.... mi van ha lesz közös baba, és akkor is magának akarja, a magáénak tudja majd a dolgokat.... nem pedig inkább a gyerekének adja? hülyeség ezz így gondolni? még csak 2 hónapja ismerem... szóval nincs még "kőbe vésve" a kapcsolatunk. És beszéljek erről egyáltalán neki?



2014. febr. 25. 14:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%
A párod egy nagy gyerek.Ennyi.
2014. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
24%
Én ilyen emberekkel akik ennyire egyszerű dolgot is itt kérdeznek meg nem állnék szóba se.
2014. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%
Én ezt viccnek vettem. Én is szoktam ezt mondani viccesen a 4éves gyerekemnek, aki nem veszi rossz néven, csak nevet rajta,fel sem veszi, hiszen tudja hogy ő az életem. De nem fordul be amiatt, hogy én ezt mondom. Nem lehet hogy poénkodott, és úgy mondta? Attól függetlenül hogy valóban ő ette meg az egészet.
2014. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%

Fura. Én sose mondanék ilyet egy gyereknek. Végül is én vagyok a felnőtt :)

Szerintem egyértelmű, ha valamit többen szeretnek, akkor azt elosztjuk egymás között. (Mindegy, hogy gyerekkel vagy más felnőttekkel.)

De olyan nincs, hogy valaki kisajátít magának valamit.

2014. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de ha egy vadidegen 6 éves gyerek jönne oda hozzám, és nézné tágra nyílt szemekkel nyálcsorgatva a nekem pénzbe sem kerülő ajándék PEZ cukorkát, akkor is odaadnám, nemhogy az elvileg szerelmem gyerekének.


Szerintem ez a pasi alkalmatlan arra, hogy más gyerekét nevelje. Mondjuk ez már inkább szocializálatlanság már...a legtöbb felnőtt nem eszi el egy gyerek elől amit szeret, vagy legalább megosztja vele. Ez egyértelmű.

2014. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen fura reakció. Lehet, hogy egy nagy gyerek, de akkor férfiként nem szabad rá gondolni.

Én is osztom azt a véleményt, hogy ilyen esetbe még egy vadidegen gyereknek is odaadom azt a cukrot, mert tudom örömöt okoz neki.

Szerintem ne bízd rá magatokat. Nem tűnik komoly embernek. Persze ezt egy cukorból kikövetkeztetni elég meredek, de ha ilyen piti dologba ilyen, akkor a nagyobb dolgokba milyen lesz?

2014. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy elolvastam amit irtál nekem az volt az első gondolatom, hogy nem az a lényeg hogy majd a saját gyerekével (közössel) hogy fog viselkedni hanem hogy a tiéddel hogy viselkedik! Meg ez volt az első találkozása a fiaddal, nekem nem túl szimpi a hozzáállása... Persze neked kell látnod milyen ember, de egyedülálló anyaként az is fura hogy 2 hónap után el tudod képzelni a közös gyereket a barátoddal.
2014. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet hogy csak poénnak szánta csak neked nem úgy jött le? Gyereked ezt hogy reagálta le? Kérte utána a cukrot vagy utána nem is volt ez témába? Én is van hogy hülyítem a gyerekeket, meg meg tök komolyan előadom nekik a hülyeségeket:) Laza típus egyébként párod, szokott játszani, viccelődni? Nem hinném, hogy ezt tényleg komolyan mondta, ha igen akkor egy tapló. Teszteld le legközelebb ha 3-asba vagytok. Adj neki valamit és nézd meg hogy megkínál-e titeket ilyesmi, elég gyerekes dolog amúgy de más ötletem nincs.
2014. febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
81%

én is biztos elgondolkodnék a viselkedésén..!

mert egy normális felnőtt nem igy reagál,max ha tényleg annyira szereti azt a cukrot akkor azt is mondhatta volna hogy: felezzék meg..

2014. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
55%

Ebböl az EGY esetböl nem vonnék le következtetéseket, mert nem egyértelmü a helyzet.


Ha komolyan úgy gondolja, hogy neki több jár, mint a gyereknek, akkor nincs értelme a kapcsolatnak.


De ebben az esetben eléggé elképzelhetönek tartom, hogy így akart "vicces" lenni a gyerek szemében, nem idegen bácsiként, hanem haverként ismerkedni.

De az kérdés, hogy a fiad hogy reagált erre? Mert a gyerekeknek sokkal finomabb a hallása ilyen esetekben és a legtöbbször érzi, hogy vicc vagy sem.


Amit tehetsz, hogy párszor elmentek valamerre és figyeled, ha ez poén, akkor nincs semmi, de ha komoly, akkor jobb, ha mást keresel.

2014. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!