Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tanévre szóló munkaszerződé...

Ha tanévre szóló munkaszerződésem van évi 10 hóra akkor hova tűnik a szabadságom?

Figyelt kérdés

Ha én tanárként dolgozom évről évre határozott idejű szerződéssel, mely mindig szept 1-jún 30-ig szól, évi 10 hóra, akkor voltaképp hova tűnik a szabadságom?


mert tanárként évi 45 napra vagyok jogosult, ha teljes évet dolgoznék. Mivel csak 10 hónapot vagyok a 12ből, így időarányosan kevesebb.

De én egész tanévben csak az őszi téli tavaszi szünetben vagyok szabin, ami nem sok nap.

A mostani tavaszi szünet pl. KETTŐ nap szabit igényelt, az őszi pár napot, a téli tán 5-öt.

Tehát ez össz kb 10 nap.

És a töbi szabim az voltaképp hol van? Mert ki nem vehetem tanév közben a többit nincs is mikor, nyáron kivehetném de akkor nem vagyok állásban tehát az nem szabi-ki nem fizetik-akkor hova tűnik a többi?

A szerződésben erről egy szó sincs, egyáltalán a szabadságról annyi szerepel hogy éves szabadság 45 nap, illetve annak időarányos része-semmi más.


2018. ápr. 15. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Emiatt is lettél tanár, mert már ennyi is meghaladja a valós képességeidet.
2018. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ki kell adják vagy a szerződés lejártakor ki kell fizetniük
2018. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha egyik se történt/történik meg évek óta akkor mi van?

Azért itt vagyok 5 éve eddig 1x se kaptam meg.

2018. ápr. 17. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Munkaügyi bírósághoz lehet fordulni
2018. ápr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de csak 3 évig aztán elévül vagyis az említett 5 évből 2 eleve ugrott azzal már a jóistenhez se fordulhatok.
2018. ápr. 21. 09:31
 6/9 anonim ***** válasza:
talán előbb kellett volna kapcsolni, nem utólag nyavalyogni...amúgy meg kérek, hagyd ott a tanári pályát, mert a gyerekeinknek nem arra van szüksége, hogy ilyen életképtelen marhák tanítsák őket!
2018. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ÓÓÓ de naiv vagy..... hol élsz te nem a tanárok közt az tuti!!


A dicső tanári karvóban DOBOGÓS vagyok! Tudod miért?

mert én vagyok kb az EGYETLEN akinek egyáltalán feltűnt euz az egész és legalább rákérdez!


mert a többség csak a vállát vonohatja és nem is érti mi nekem a problémám... nem is érti hogy ha évre kapna 45 napot akkor 10 hónapra miért is kap csak annyit amnenyit.


Nem is értik még a kérdést se.

Szóval ha én távozzak a tanári pályáról mert ilyet kérdezek


-akkor mi legyen azokkal akik még csak a kérdésig se jutnak el?

Na azokkal mi legyen?

2018. ápr. 21. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:

hát ez nem talált, tanárcsaládból származom, sőt nekem is van tanári diplomám, bár én inkább kerestem magamnak jobban jövedelmező szakmát ;)...bár más családtag is ;) Anyám onnan ment nyugdíjba, soha nem volt határozott idejű szerződése és minden járandóságát kifizették.


ha te a füled-farkad behúzom típus vagy, az a te problémád

2018. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"nyám onnan ment nyugdíjba, soha nem volt határozott idejű szerződése és minden járandóságát kifizették. "


Alapítványi és magániskolákban teljesen szokásos sőt alap hogy csak tanévre szóló szerződés van nyárra nem fizetnek egy fillért se.

Ez így volt 25 éve így van most is.

2018. ápr. 22. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!