Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekbántalmazás?

Gyermekbántalmazás?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz, hogy pár éve hoztak egy olyan törvényt, hogy a

gyermekbántalmazás, mint bűncselekmény soha nem évül el?


Ha igen, ez a régi, több évtizeddel ezelőtti esetekre is vonatkozik?



2018. ápr. 16. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg igen, csak sok év után nehéz bármit is bizonyítani, márpedig anélkül nem lehet semmiféle eljárást indítani!
2018. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Minden törvény csak az érvénybelépésétől hatályos, visszamenőleg nem.
2018. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megfelelő szakemberek (pszichológus/pszichiáter) segítségével feltárhatóak a gyerekkori traumák, plusz bizonyithatóak az ebből eredő mentális betegségek.

Csak azért jutott ez eszembe, mert a bántalmazó most szülőtartással fenyeget engem.

2018. ápr. 16. 11:19
 4/13 A kérdező kommentje:

"Minden törvény csak az érvénybelépésétől hatályos, visszamenőleg nem."


Ez nem igaz!


"Magyarország kormánya 2010-es hivatalba lépését követően több alkalommal visszamenőleges hatályú törvénykezést alkalmazott"

2018. ápr. 16. 11:22
 5/13 A kérdező kommentje:
"A visszamenőleges hatályú törvényeket tiltotta Magyarország 2012 előtt hatályban lévő Alkotmánya, a 2012. január 1-jén hatályba lépett Alaptörvényben azonban ez a tiltás már nem szerepel."
2018. ápr. 16. 11:24
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszöném, ha valaki be tudni ide linkelni az aktuális jogszabályt.
2018. ápr. 16. 11:36
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#3! "....mert a bántalmazó most szülőtartással fenyeget engem." Aha! Ez alol akarsz kibujni. A pereskedésre több pénzed fog elmenni.
2018. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
ha visszamenoleg nem lenne ervenyes a torveny akkor pl. nem vonnanak felelossegre evtizedekkel ezelotti pedhofilokat akik bantalmaztak gyerekeket.
2018. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,

azt valóban lehagytam, hogy "kivéve, amiket visszamenőleges hatállyal hoztak meg.

És azért hagytam le, mert ez a te esetedre nem vonatkozik, konkrétan a bizonyíthatatlansága okán.

Ettől függetlenül, legyen szerencséd!

2018. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

#8

Ne keverd a szezont a fazonnal.

Amire a Kérdező akar hivatkozni és a bántalmazó pedofil két különböző büntetési kategória.

Én készséggel elhiszem a Kérdezőnek, hogy őt megnyomorították a szülei, de hogy bizonyítja?

Vannak látleletei, gyámhatósági jegyzőkönyvei, rendőrségi közbelépések a szomszédok kezdeményezésére, vannak tanárok, szomszédok, akik tanúsítják?

Mert ehhez ezek kellenének, bemondásra nem megy.

Ha ez nem lenne bizonyításhoz kötött, akkor minden "gyerek" aki életében kapott két taslit, mert 10 évesen a pajtában dohányzott, megvádolhatná a szüleit gyermekbántalmazással.

Én nem vagyok a Kérdező ellendrukkere, mert nem ismerem se őt, se a szüleit, de nem kellene őt hiú ábrándokban ringatni!

2018. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!