Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez gyermekbántalmazás az számít?

Ez gyermekbántalmazás az számít?

Figyelt kérdés

A testvéremmel rossz a kapcsolatom. Ma elkezdte mondani, hogy milyen ++++++ vagyok, mert remegő kézzel fogaim meg az edényét, mert nehéz volt a benne, pívő víztől, és meleg is volt. Én errre rákontráztam, és elkezdtem szidni, mire ő vissza, aztán amikor meguntam a mondandóját, énekelni kezdtem. Errre ő kijött, és nekilökött a spejzajtónak, majd rám akarta zárni azt, de nem hagytam. Az üvegek leestek a polcról, úgy taszigált továbbra is. Én megragadtam a pólóját és húztam befelé a spejzba, ő ráncigált, én a földre kerültem, rálépett a mellemre is. Végül abbahagyta. Volt már ilyen máskor is, az arcom sebes lett, mindenki kérdezte az osztályba mi történt, én meg elmeséltem, hogy otthon dulakodtunk-nem mondom, hogy én nem vagyok hibás a dologban, de ő jóval erősebb, és nem én kezdtem a provokációt, bár igaz, rákontráztam. Miután ez kiderült az osztályban, természetesen az ofő is megtudta, aki behívta anyukámat. Ő a bátyám védte, így végülis nem javult a helyzetem. Azt mondta azért, mert mindketten a gyerekei vagyunk. Anyát is egyre kevésbé szeretem, pont azért mert nem áll mellém, A bátyám meg babusgatyja, tanulni vele.....

A másik az apám...

Sokszor kiabál, apróságokon miatt is, példát ha zenét hallgatok a szobámban, az szokta zavarni, mindig azt mondja, hogy önző vagyok és hülye, bennem emiatt is elég sok az elfojtott agresszió. Egyszer a bátyám elkezdett velem kötedni a fogrém miatt. Nem tudtam kinyomni a tubusból, ezért visszatettem a helyére és elővettem egy másikat. Errre ő elkezdett kötedni, hogy miért nem dobom ki, ha már nem jön belőle...én errre mérges lettem, ezért extra lassan készülődtem, ő mondta, hogy siessek...de én nem, és akkor apám elrántott a fürdőszoba tükör elol, és ráült a csípőmre. Én rugdalóztam, kiabáltam, mert nagyon fájt egy idő után, errre anya lelocsolt hideg vízzel. Végül elengedett, de azt mondta betegség vagyok, menjek orvoshoz... Aztán... Apa azt állította, hogy Elrontottam valamit a laptopon...

Mondta, hogy betegség tekint, menjek orvoshoz, én erre felvettem a cipőm és kirohantam a házból, egy játszótéri padon feküdtem, aztán elkeseredésemben hazamentem, mert nem tudok hova menni. Egyébként az, hogy az apám rám ült, megtörtént már máskor is, csak akkor a hátamra.

Segít jellegű választ várok!


Még annyit, hogy én is szoktam provokálni a bátyám, énekléssel, de sose szoktam csak úgy szidni.


Köszönöm, ha elolvastátok, és válaszoltatok.



2016. máj. 26. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Hány éves vagy? Ezek nem szülők. Aki nem képes az apaságra és az anyaságra, de gyereket vállal, beteg ember. Pusztítsd el őket. A lehetó legjobb módon hogy megértsék hogy ilyet nem csinálunk.
2016. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Sötét sikátor aztán tudod a dolgod...
2016. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ne foglalkozz az előttem lévőkkel, költözz el aminél előbb csak lehet
2016. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Hisztis gyerek vagy.
2016. máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

Az az erőszak, ha apád felpofoz, megver stb. Férjemet gyerekkorában az apja szíjjal verte, ha nem takarított ki időben/nem főzött neki vacsorát.

Ne vedd ezeket a cukkolásokat az egódra! Nem kell fölöslegesen energiát pazarolnod rájuk.

2016. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Zsófi, azt kell megértsd, hogy minden akció reakciót szül. A játszmát csak úgy lehet játszani, ha te is részese vagy.


Ezekben a történetekben azt láttam, hogy alakulhatott volna másképp, ha TE másképp viselkedtél volna.


Ne érts félre, nem az áldozatot akarom hibáztatni, csak azt akarom éreztetni, hogyha mi azt feleljük, hogy "de igen, ez bántalmazás", attól nem leszel kisegítve. Azt nézheted, hogy te mit tehetnél, hogy ne kerülj ilyen helyzetbe.


Az egyik, hogy a szereplőket (bátyádat, édesapádat) partnerként kezeled és nem veszed a dolgaikat magadra.


Pl ha bátyád elkezdi, hogy milyen gyenge vagy mert remeg a kezed, akkor elismered, hogy tényleg az vagy és nem foglalkozol vele többet (persze szidhatod is meg énekelhetsz, de annak verekedés a vége, amit nem szeretnél).

Ha édesapád kiabál, mert hangos a zene (habár a kiabálás nem jó, de a problémája, hogy zavarja a hangos zene érthető), akkor megkérdezheted, hogyha 12-esről 8-asra (példa) állítod a hangerőt, az elfogadható volna? Ha igen, akkor megoldottátok a dolgot egy kis kompromisszummal.


Azt értsd meg, hogy olyan nincs, hogy minden esetben tudod az akaratodat érvényesíteni minden következmény nélkül (például: én jól visszamondogatok neki meg énekelek, ő meg nem csinál semmit erre.. vagy: én nem halkítom le a zenét, de ő azért abbahagyja a kiabálást).

2016. máj. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Igen bántalmazás, jelentsd fel
2016. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!