Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy történik a gyermekvédelem...

Hogy történik a gyermekvédelem kihívása?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok. Az utcánkban az egyik ház felől majdnem minden nap hallani jó hangosan úgy hogy pár háznyira van kis gyerek ordítva sírását és úgy tűnik egyértelműen hogy bántják. Pl : ne ne ne ilyeneket ordít a gyerek. Nem tudom pontosan melyik ház felől jön de el nem tudom képzelni mit művelnek vele. Amúgy lehet hogy kisebbségi a gyerek kisebbségi családból.Én nem az vagyok és rasszista is vagyok de a gyerek az gyerek akkor is. Ki szeretném hívni a gyermekvédelmet mert nem bírom ezt hallgatni. De nem szeretném hogy az illető család megtudja ki hívta ki rájuk ( gondolom nem kell részletezni miért). Na meg rendőrségre sem szeretnék emiatt járni. Lehet erről így szó ?Ha valamit tehetek azért a gyerekért tenni fogok.

#gyermekvédelem #gyermekbántalmazás.
2016. júl. 21. 16:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mielőtt bármit is csinálsz, készíts bizonyítékot hangfelvétel/videó, mert eltűntethetik a nyomokat a gyerekvédősökj elől a szülők.
2016. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen bizonyítékot? Látni semmit nem láttam. Azt sem tudom sajnos pontosan melyik házból jött. Max a hangját tudnám felvenni.
2016. júl. 21. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

1

Lehet, hogy én tudok rosszul valamit, de ha valakiről videót/hangfelvételt készítesz a beleegyezése nélkül, akkor nem az van, hogy a bíróság nemhogy figyelembe nem veheti, még fel is jelenthetnek személyiségi jogok megsértéséért?

2016. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De igen egyébként. De mit lehetne tenni ?
2016. júl. 21. 16:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Készíthet ilyen helyzetben hangfelvételt. Ha a szomszéd csak hangosan énekelne akkor is készíthetne mivel behallani a saját portájára és zavarja a nyugalmát.


Legközelebb hívd ki a rendőrséget. Névtelenül tehetsz bejelentést.


Kétlem, hogy tárgyalásra kéne járnod a későbbiekben.

2016. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan bántják is? A szomszédom kissebbségi család, az egyik gyerek kb 5 éves rendszeresen úgy üvölt, mintha nyúznák, artikulálatlanul sikítva ordít, hogy neeeeem, neeeeemakarooooom. Nagyon ijesztő hallani. A valóságban annyi történik, hogy pl szól neki az anyja, hogy fejezze be a lavórban pancsolást, és menjen be fürdeni. Erre ez a reakció, sose verik, meg semmi. Szóval előtte szerintem győződj meg arról, hogy valóban bántják.
2016. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Először mindenképp győződj meg arról, hogy valóban bántják. Ahogy az egyik hozzászóló is írta, lehet, hogy csak a testvérével játszik vagy valamit nem akar, sajnos vannak eléggé akaratos gyerekek.

Bizonyíték mindenképp kellene, minimum egy hangfelvétel, sajnos anélkül nem ér semmit, mert ha kimennek és épp rendben van minden, akkor le is zárják.

Én az egyik szomszédra az állatvédelmiseket hívtam ki, mert volt vagy 16 macska, ráadásul csont soványak voltak,a f ülük pedig tele volt fülatkával. Egy hétre rá ki is jött az állatorvos és a szomszéd fb-járól tudtam meg, büszkén posztolta a bejelentőt szidva, hogy az állatorvos kiment és mindent rendben talált. Szóval ha a gyermekekkel is úgy foglalkoznak, mint az állatokkal akkor ha nincs erős bizonyíték nem fogja őket érdekelni.


Fontos, hogy kiderítsd pontosan melyik házról van szó, akár menj a hang után, ha megvan akkor kukucskálj be, esetleg próbálj a közelükbe férkőzni azzal hogy viszel nekik sütit, mert "túl sokat sütöttél és gondoltad a gyerekek szeretik", így a gyereket is megnézheted.

2016. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a húgom csinálja azt, hogy ha elfogy a kaja, akkor üvölt, hogy Anya neee, pedig csak az üres tányért vette el előle.
2016. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
gyerekbántalmazás nem csak kisebbségi családokban létezik
2016. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, h hülyeség, amit írok, de én megnézném, ki a területileg illetékes védőnő/gyerekorvos ott, és nekik szólnék. Ők csak jobban tudhatják, hogy hol lakik gyerek a környéken, könnyebben felvehetik a kapcsolatot a gyermekvédelemmel is.
2016. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!