Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az erdőben egy állat kárt...

Ha az erdőben egy állat kárt okoz nekem vagy a tulajdonomban, akkor kihez fordulhatok segítségért? Az erdő tulajdonosa megtéríti a káromat?

Figyelt kérdés

Például megtámad egy medve és 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedek.


Vagy egy vaddisznó megeszi az ennivalómat és összetöri a telefonomat.


Vagy egy szarvas nekiugrik az autómnak és megrongálja.



2018. ápr. 17. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Illetékes vadásztársaság. Elméletileg, a vad károkat a vadásztársaságok rendezik.
2018. ápr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Ahogy írták az illetékes vadásztársaság téríti meg a vadkárokat.
2018. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Igen, a vad nem a terület tartozéka, az erdő tulajdonosának nincs hozzá semmi köze, pl. le se lőhet egy nyulat sem. A károkozásért ő is vadásztársaságot keresheti.
2018. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Mint ahogy fentebb írták, de:


"Például megtámad egy medve és 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedek."


-Mo.-n nincs medve, ha meg megtámad az akkor szét is cincál, 10-14cm karmaival fél fejedet leszakítsa, 8 nap múlva max feltámadhatsz, de fel nem épülhetsz.


"Vagy egy vaddisznó megeszi az ennivalómat és összetöri a telefonomat."


-Ilyennel nem foglalkozik a vadásztársaság, az ilyen vaddisznók nem az erdőben élnek.

Máskülönben Te mentél be az ő területére így csitt legyen.

Továbbá légy körültekintőbb ha már erdőben jársz, de az ilyen minek is megy oda, honvágyad van?


"Vagy egy szarvas nekiugrik az autómnak és megrongálja."


-A szarvas ennél egy kicsit okosabb, nem szoktak csak úgy nekimenni egy autónak se, hanem elé, ezzel már foglalkozik a társaság de csak töredékét szokták megtéríteni, és persze a szarvast se tarthatod meg.

2018. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
"összetöri a telefonomat" - jogi szempontból a vaddisznónak van igaza, nem kell erdőben - az ő otthonában - mobilozni. Szomszédod sem megy át hozzád mobilozni.
2018. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
A körülményeknek megfelelő viselkedés mindenkinek saját érdeke és felelőssége. Ha mondjuk elmész a Sziklás Hegységbe és felfal a medve, vagy a szavannákon szétmarcangol egy oroszlán, kizárólag magadat hibáztathatod. A tudatlanság, felelőtlenség, tájékozatlanság nem mentség és senkit nem kötelez semmire.
2018. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

igen "eladóóó az egész világ!"

https://www.youtube.com/watch?v=vE21OqRPtAo

2018. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szarvasos témához:

Nem olyan okos az a szarvas, simán nekiugrik az autónak, nemcsak elé. Láttam már többször, sajnos elszenvedő félként is, hogy oldalról csak úgy nekiugrik.

És a legjobb, hogy nem is biztos hogy a vadásztársaság fizet az autódért, hanem neked kell fizetni a vadásztársaság részére, ha valami baja lett az állatnak :D

2018. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vaddisznó megeszi az uzsonnádat, és ezt bizonyítani tudod, a parkerdő büféjében a vadásztársaság vendége vagy egy párizsis zsömlére.
2018. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy pont Magyarországra vonatkozik a kérdés. Más országban lehet medve erdőben és megtámadhat. Lehet, hogy miután megsebesített, akkor el tudsz menekülni vagy saját maga hagy ott téged és így éled túl.


Voltam már erdőben, ahol láttam vaddisznó ürülékét, ebből tudom, hogy ott járt. És nem én mentem be az ő területére, hanem az ösvényen haladtam. Nem fontos használni hozzá a telefont, az is lehet, hogy csak magaddal viszed és megtapossa és így tönkre megy.

2018. ápr. 17. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!