Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt el tudná nekem valaki...

Ezt el tudná nekem valaki magyarázni?

Figyelt kérdés
Nekem ugrott egy nő az utcán, mert korábban vitatkoztunk és nagyon elegem volt belőle. Azért, hogy abbahagyja azt mondtam, hogy rendőr vagyok, hogy lássa, hogy tényleg nem akartam semmi rosszat tenni, de csak folytatta. Végül ott hagytam, de a ruhámon rajta volt a nevem. Tudom, hogy nem volt helyes, amit tettem, csak azt akartam, hogy leszálljon rólam és én nem is kiabáltam vele, utána simán otthagytam. Azt hallottam, hogy ez bűncselekmény. Azt találtam az interneten, hogy ez "Jogosulatlan címhasználat", szabs. és 20000-ig terjedő bünti. De nem próbáltam "intézkedni", meg nem mutogattam semmilyen igazolványt, csak azt akartam, hogy békén hagyjon. Ezzel nagyon rosszat tettem?
2018. ápr. 18. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Te nem használtál címet, azaz nem mondtad, hogy XY vezérőrnagy vagyok, hanem hazudtál egy foglalkozást, mégpedig, hogy rendőr vagy.

Annyi, mintha azt mondtad volna, hogy tűzoltó vagy, vagy hajóskapitány.

Ha csak ennyi a történet, akkor nincs okod majrézni!

2018. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan azt mondtam, hogy nyomozó. De nem mondtam semmilyen rendfokozatot, vagy ilyesmit.
2018. ápr. 18. 22:58
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:

"de a ruhámon rajta volt a nevem"


Ezt kifejtenéd?

2018. ápr. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hivatali személy, de a mi ruhánkon is rajta van a nevünk.
2018. ápr. 19. 01:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem követtél el semmit, csak kissé ostoba voltál. Ha ezen rágódsz, akkor szintén ostoba vagy.

Nincs itt semmi, amit el kell magyarázni, egy hétköznapi eset és kész.

2018. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!