Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen az ügyvédek élete?

Milyen az ügyvédek élete?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat várok, aki egyáltalán nem lát bele, az kérem kerülje a válaszadást.


Szóval ilyenekre vagyok kíváncsi, hogy milyen jellegű munkát végez, nehéz -e, érdekes -e,mekkora a felelősség rajtuk, marad vajon szabadidő munka mellett, illetve nem bánja -e meg az ember ha ügyvédségre adja a fejét.


Jogász hallgató vagyok, de egy kicsit félek ettől az ügyvédségtől, nem tudom hogy belevágjak majd vagy inkább hagyjam az egészet.


2018. ápr. 19. 10:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Ügyvédek, ügyvédjelöltek válaszának nagyon örülnék, sokat segítenének minden információval. Előre is köszönöm!
2018. ápr. 19. 10:40
 2/4 anonim válasza:

A párom ügyvéd, szereti de nagy felelősséggel jár. Nagyon ki kell fogni a jó helyet, ahol gyakornok leszel. Utána szakvizsgát kell tenned. Párom cégekkel foglalkozik, nem vállal el olyan ügyeket, ahol gyilkosokat kell védeni vagy válást sem vállal. A közigazgatásban ha megnézed a munkákat, igaz vannak olyan állások hirdetve, ahol jogászokat keresnek, de ezeket felejtsd el, mert már réges régen betöltötték a munkát, mielőtt megjelent volna. Ügyvédként pedig nyilván vállalkozó lehetsz, de nagyon keresni kell az ügyfeleket, mert különben nem lesz munkád. Én a helyedben közigazgatásban helyezkednék el. Tudom csábító a doktori cím, de sajnos önmagában semmit sem jelent és ezt nem irigységből mondom, mert idővel szeretnék én is doktorit ( phd) csinálni. Az az igazság, hogy egy olyan világot élünk, ahol több diplomás vagy akár jogász végzettséggel rendelkezőket is kicsinálják már az állásinterjún is. Nekem 2 diplomám van, mégis azt kaptam vissza a sok női interjúztatótól, hogy ezek nem jelentenek semmit. Akkor minek hívott be interjúra egyáltalán? Tudom, hogy az egyetemi bölcsészeket is baleknak nézik , de bölcsész és bölcsész közt is vannak különbségek.

Egyébként érdekes a párom munkája, szereti is, de sokszor stresszes.

2018. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bocs, a közigazgatást úgy értettem, hogy úgy felejtsd el, hogy úgy pályázol, hogy álláshirdetés útján. Hirdetés nélkül próbálj majd meg pályázni. Én mindig úgy csináltam és általában bejött.
2018. ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :)
2018. ápr. 27. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!