Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad-e videózni azt, akinek...

Szabad-e videózni azt, akinek a kutyája odapiszkol a pázsitomra? Vagy esetleg a kutyát levideózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Arra gondoltam,mivel nap mint nap ide szaratják a kutyát az ablakba kiraknék egy akciókamerát,ez alapján feltudnám őket ismerni,igény szerint megfelelő hatósági szervezeteknek szolni,mivel máshogy nemlehet velük birni.

Rájuk szoltam,hogy elnézést de ne itt végezze a kutyája a dolgát,erre elküldött a kurv* anyámba,csak "húgyál" a kutya,és hogy RÁM fog rendőrt hivni.Én megértem kedves de a "húgy" is roncsolja a nemes pázsitot.


a kérdés pedig,mit lehet,és mit nem ilyen esetben.


Válaszokat előre is köszönöm



2018. ápr. 19. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha a nemes pázsit a saját telkeden van, minden további nélkül levideózhatod. De mit keres egy idegen kutya a telkeden?

Közterületet viszont nem videózhatsz a saját céljaid miatt.

2018. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
35%
Ki fognak röhögni. Nőj fel
2018. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Engem is megtalált séta közben egy elmebeteg közterületen, nehogy a 2 cm-es füves sávra a járda mellett pisiljen a kutya, mert kiégeti a füvet.


Sajnos sok egybites járkál az utcákon :)

2018. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Ez a "te pázsitod" dolog hogyan néz ki? Ha ez a közterület részét képezi és te csak önkényesen neveled ott a pázsitot, akkor nyugodtan sz.hatja ott a kutyát, viszont úgy tudom, hogy kötelező lenne feltakarítania utána az ürüléket. Ha pedig nem közterület, akkor hogyan tud rámenni a kutya? El kellene keríteni valamivel!
2018. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%
Nem fogják kiröhögni, mert ha a tulajdonos köteles eltakarítani a közterületen lévő járdát 30 centis hó esetén, ami a telke szélességében van, akkor a pázsitra való szarást is joga van felvenni.
2018. ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Ja, a kamerás kérdésedre is válaszolva: Az ablakból csak akkor kamerázhatsz, ha az a saját területedre néz, egyébként szép kis jogi ügyed lehet belőle.
2018. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem, az zavar hogy pisil a kutya a füvön? Mert ha már ez miatt is ekkora hisztit csinálsz és közterületes fűről van szó akkor azért tényleg kiröhögnek hogy ekkora patáliát csapsz. Ha oda ürít a kutya és feltakarítja maga után a gazda akkor szintén nem lehet belőle ügyet csinálni, ugyanis így szabályszerű. Ha közterület, odaürít a kutya és a gazda otthagyja akkor se veheted fel mert te ütöd meg a bokád vele. Ha a saját telked és odaürít, felszedi, akkor kellemetlen de akkor meg meg kéne oldani hogy ne férjenek oda. Ha a saját telked és odaürít, nem szedi fel na akkor kamerázhatnád le, viszont nem értem, hiszen ha a te telked miért nem oldod meg hogy ne lehessen rámenni?
2018. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Jogilag nem.


De az csak polgári per lehet, ha megsértheted a személyiségi jogait valakinek. Joggyakorlatunk szerint a másik engedélye nélkül készült hangfelvétel is bizonyíték pl. polgári vagy büntető perben, ugyanakkor ettől függetlenül akinek így a személyiségi jogait megsértetted az beperelhet.


Kínában nevelő szándékkal a szabálytan gyalogosokat megszégyenítésként nagyvárosok óriáskivetítőin megjelenitik elkövetési képpel, portréképpel, nevükkel (fejlett arcfelismerő rendszerük van).


Te is kitehetsz plakátot a kerítésetekre fényképpel, hogy keresed azt, aki idepiszkitattja a kutyáját. Ha másnap arra megy biztos észreveszi.

2018. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen közterelen van,DE jogilag magánterületként lett kialakítva..úgy kell elképzelni,hogy a járda mellett egy 20m2 terület,elkerítve.
2018. ápr. 19. 19:16
 10/21 A kérdező kommentje:

Pár kérdésre a valász.

Ez nem gaz,nem csak úgy van fű stb

Ez egy gondozott kert,közterületen a ház mellett,ami jogilag magánterület.

Igazábol nem azzal van a gond hogy odapiszkít,hanem hogy ott hagyják,és még nekik áll feljebb

2018. ápr. 19. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!