Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elbocsátás indoka lehet...

Elbocsátás indoka lehet büntetőeljárásban való részvétel vádlottként, de ítélet még nincs? Ártatlanság vélelme?

Figyelt kérdés

Jogos valakinek az elbocsátása akkor, ha büntetőeljárás alatt áll vádlottként és szabadlábon védekezik? Mert bűnösnek valakit akkor lehet tekinteni ha a bíróság jogerősen elítéli. Addig csak max vádlott/gyanúsított.


Az ártatlanság vélelme nem illeti meg? Ártatlan mindaddig amíg egy bíróság jogerősen ... stb?


Pusztán azért elbocsátani valakit mert a munkahelyén a rendőrség keresi elviszik, majd 2 nap múlva ki is engedik és onnantól fogva szabadlábon védekezik?

Ez hogy van?


És köteledő kérdésem! Ha lezajlik az eljárás és felmentik, akkor mi van?

Akkor visszaveszik? Hiszen ártatlan volt akkor mit lép majd a munkáltató?


2018. ápr. 21. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát engem mondjuk simán kiraknának ilyen helyzetben és még csak nem is reklamálhatnék.
2018. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Hát engem mondjuk simán kiraknának ilyen helyzetben és még csak nem is reklamálhatnék."


Hát és mi lenne az indoklás? mert ez (btk-s ügyben való részvétel) nem lehet indok, ha egy munkáltató ezt így leírja az lefutott ügy egy munkaügyi perben.

Elbukják.


Ha meg mást ír be indoknak az meg hazugság lesz és az meg azért támadható (ha én bíróságra viszek el elbocsátást nem nekem kell igazolni hogy jogtalan volt, hanem nekik hogy jogos volt).

Ami szintén bukta.


SZóval bátor a cég, de szerencsére van rá két év perelni őket.

2018. ápr. 21. 16:20
 3/12 A kérdező kommentje:

"csak nem is reklamálhatnék."


Ezt nem reklamálásnak hívják hanem munkaügyi pernek.

2018. ápr. 21. 16:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne ezért kirúgni? Nem csak akkor nem köteles valakit valaki alkalmazni, ha elítélték, mondhatja azt is, hogy nem foglalkoztat olyan személyt, aki ellen büntetőeljárás van folyamatban. Létező dolog.
2018. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
67%

"ha elítélték, mondhatja azt is, hogy nem foglalkoztat olyan személyt, aki ellen büntetőeljárás van folyamatban. Létező dolog."


Nem mondhatja azt.

Volt már munkaügyi per ilyen esetben nem is egy. Nem mondhatja ld ártatlanság vélelme.

Perre kell vinni és a cég el fogja bukni.

Nem jogász vagyok csak jogi asszisztens és volt ilyen ügyünk nem is egy.

Minden esetben elmarasztalták a cégeket és súlyos pénzeket kellett csengetniük.

2018. ápr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudunk a kérdezőről semmit. Vannak olyan munkakörök, amiket így sem lehet betölteni. Ott vannak pl. a közalkalmazottak. Náluk az is kizáró ok, ha büntetőeljárás hatálya alatt állnak, én úgy tudom. Tehát eleve fel sem veszik így dolgozni. Miért ne lehetne akkor valakit emiatt kirúgni?

Hát, ha nem, akkor meg lehet munkaügyi bírósághoz fordulni.

2018. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Bírom az ilyeneket "úgy tudom"

Hát ez nem úgy tudom kérdése hanem jogi szabályozás kérdése.


Közalkalmazott? tessék


1992. évi XXXIII. törvény

a közalkalmazottak jogállásáról


[link]


Mutasd meg nekem a vonatkozó paragrafust.

Ha te ÚGY tudod hogy közalkalmazottaknál ez kizáró ok, akkor a vonatkozó jogszabályban ott kell lennie.

Hol? Mutasd?

meg fogok lepődni ha megmutatod. meg a jogalkotó is meg fog lepődni.. csak ennyit mondok.

2018. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

"Vannak olyan munkakörök, amiket így sem lehet betölteni. "


Egyetlen ilyen munkakört nem tudok elképzelni.

Egyetlen egyet sem.

Tudod te hogy pl bírók ügyészek ellen is folynak büntetőeljárások ? És hivatalban vannak és maradnak is max ha elítélik őket akkor vonják meg a hivatalukat.

Per pillanat az OBH (na nézz utána mi az) ELNÖKE ellen is büntetőeljárás folyik.

Bizony még a nagy Handó Tünde ellen is.

2018. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
De amúgy teljesen megértem a munkáltatót. Tegyük fel egy komoly cégről van szó, a dolgozót rendőrök viszik el e munkahelyről és napokra őrizetbe veszik és most őszintén nehogy már ez ne befolyásolhassa a munkáltatót. Ha nem azért bocsátja el, mert büntetőeljárás hatálya alatt áll, akkor azért, mert olyan magatartást tanúsít, ami nem egyeztethető össze a cég munkájával. Mert azért a rendőrök senkit nem visznek el csak úgy bilincsben a munkahelyéről és tartanak őrizetbe.
2018. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!