Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » PénzBÜNTETÉS valóban nem...

PénzBÜNTETÉS valóban nem váltható át közmunkára? Kérvényezni sem lehet?

Figyelt kérdés

Bűncselekmény miatti pénzbüntetésről van szó. (tehát nem pénzbírság)


Tárgyaláson sem lehet kérni a közmunkával való kiváltást?



2018. ápr. 22. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy bűnözőnek milyen munkát lehet adni, még közmunkát sem, mit lehet rá bízni ? perkáljál szépen.
2018. ápr. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet átváltani. Viszont amikor tárgyalásod van, akkor jogod van felszólalni, az ügyészi indítvánnyal kapcsolatban is. Tehát ha hivatkozol az anyagi helyzetedre, csatolsz erről megfelelő igazolásokat, akkor kérheted, hogy bár az ügyész pénzbüntetés kiszabását indítványozza, de te az anyagi helyzetedre tekintettel szeretnéd, ha a bíróság közérdekű munkára ítélne. Akkor a bírónak van joga ahhoz, hogy ezt végiggondolja és akár a javadra döntsön. Ugyanis a pénzbüntetés és a közérdekű munka kb. egy szinten van büntetési tekintetben.

Ha viszont már elítéltek pénzbüntetésre, akkor két dolgot tehetsz. A tárgyaláson fellebbezhetsz és kérheted, hogy közérdekű munkát kapj, akkor a másodfok eldönti. Illetve ha már jogerős az ítélet, akkor pedig kérhetsz részlefizetést is.

2018. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Megértem az indulatodat. Én sem érzem úm. túl jól magam.

Viszont ha akkora lesz a pénzbüntetés, amit sehogyse tudok fizetni, akkor mi lesz a jobb? Bezárhatnak, ami legalább nekem is rossz - ezzel nincs is semmi baj -, viszont az már másnak is: merthogy ott bent miből is tartanak el? Ha más nem, az őrizetemre?

Dolgozhatok ott bent - heti 5 napnál nem többet -, jellemzően olyan munkát, aminek az effektív értéke nem is éri el a névlegeset, a névleges értéke pedig töredékét a fogvatartás költségének.

Közmunkánál tudtommal heti 5 napos megkötöttség sincs, a munkából pedig több minden megmaradna az "adófizetőknek".

Oké, valószínűleg akkor se kapálni küldenének ki - aminek több lenne az értéke -, hanem szemétszedésre, vagy hasonló feladatokra.

Azt hiszem - persze ezzel nem kell, s nem is ért mindenki egyet velem -, aki eléggé belátta, hogy hülyeséget csinált, arra azért ha más nem, szemétszedés vagy valamilyen fizikai munka rábízható kéne legyen; már csak azért is, mert azzal az elkövető is valamivel könnyíthet a lelkiismeretén... Tehát - legalább egy részének - nem igazán érdeke, hogy ott is kiszúrjon a társadalommal.


Persze, ha fogok tudni, akkor fizetek. Ha nem, mert akkora lesz a tétel a bűnügyi költségekkel együtt, akkor arra az esetre szól a kérdésem, hogy legalább kérvényezni lehet-e.

Munkanélküliként és egyedülállóként nekem a szabadságvesztés nem fog se a munkámtól, se a családomtól megfosztani. Legalábbis nem jobban, mintha közmunkára kéne fordítanom az időmet.

Legfeljebb ha fogház helyett börtönt kapok, akkor van esély rá, hogy megvernek bent... De igazság szerint abban is volt már részem itt kint is.


Lényeg a lényeg: ha fogok tudni beszélni a kirendelt védővel, vagy legalább a tárgyaláson fognak nekem szót adni erre, akkor ha kell, kérni fogom a pénzbüntetés helyett a közmunka lehetőségét.

Vagy megadják, vagy nem...

Addig meg úgyis várnom kell az első hívásig.....

2018. ápr. 22. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenlegi törvényekkel nem vagyok totál tisztába mert mindig változik. Annyit tudok hogy bűncselekményekből származó pénz büntetéseket nem lehet közmunkára váltani. Azt hiszem csak a szabálysértésekből származó pénzbírságot lehet ledolgozni.Utóbbit is csak úgy ha kérvényezed még időben mert ugyebár ott van lehetőség kifizetni,vagy jelzed határidőn belül hogy szeretnéd munkával megváltani. Amennyiben egyik sem jön létre akkor biróság dönt hogy kifizeted vagy leülöd. Nyilván nem mindegy bíróság hány ft-ban határoz meg 1 napot. Ha pld 200 ft-ba és van 50 000 ft birság az úgy eléggé gáz mert kb 9 hónapot kéne hozzá leülni. Na de térjünk vissza a te esetedre! Nem tudom mi volt konkrétan a bűncselekmény,de feltételezem hogy nem volt olyan súlyos hogy csak pénzbüntetést kaptál. Ha esély sincs rá hogy kifizesd akkor leülöd vagy kérsz részletfizetést. Utóbbi is necces ha nem dolgozol és úgy lehet meg sem adják mert nincs miből fizetned lényegébe.Én a helyedbe már most munka után néznék,ugyanis ha eljön a tárgyalás napja akkor érvelhetsz azzal hogy dolgozol és szeretnél részletfizetést kérni.Végezetül annyit írnék hogy igyekezz kikerülni a bűncselekményeket és ha végképp nincs más és le kell ülnöd valamelyik börtönbe az nyilván nem lesz sétagalopp. Ha olyan környezetbe kerülsz akkor lehet ott fogsz sírni ahol senki se látja. De előfordulhat hogy jobb helyre kerülsz akkor nem basztatnak... Kérdezem én megéri? Én tudod ha ne adj isten ilyen bajban lennék akkor is azon agyalnék hogy valahogy kifizetném ugyanis amíg a börtönbe vagy ott nem keresel pénzt. Pld ha lecsuknak mondjuk 1 évre az alatt mennyit tudnék keresni. Persze dolgozni kell érte de a szabad világnál jobb nincs. Kinn vannak lehetőségek,benn nem igazán. Nem beszélve hogy nincs nő, ha van családod nem láthatod,parancsok szerint kell élned bezártságban és előfordulhat hogy meg is aláznak,bemocskolnak stbi..
2018. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Én a helyedbe már most munka után néznék,ugyanis ha eljön a tárgyalás napja akkor érvelhetsz azzal hogy dolgozol és szeretnél részletfizetést kérni."


Eddig is kerestem. Közfoglalkoztatotti (beleértve kulturális) korom miatt (25 év alatt vagyok) ki vagyok zárva. Szakközepet végeztem volna helyette, hogy valódi szakmám legyen, azt meg szintén kor (21 évnél idősebb), ill. korábban végzett OKJ miatt nem tudtam. Céghez meg amiatt nem vesznek, mert csak középfokú végzettségem van.

Többi, szakmát nem igénylő munkához meg, amit kerestem, vagy jogsi kellett, vagy olyan helyen volt (másik város), ahol nem tudtam szállást intézni.


Ma szerencsére jött egy lehetőség a lakhelyemhez aránylag közel. Megpróbálom megfogni, holnap délután fognak eldőlni a dolgok. Volt elbeszélgetés, vannak is esélyeim.


Az idő viszont így is szorít, mert gyorsított eljárásban indították meg az ügyem, nyomozó elmondása szerint jó esély van rá, hogy egy hónap múlva már hívnak.


Ha más nem, és addigra lesz munkám, megpróbálom a részletfizetést kérni... az is több, mint a semmi, s az már remélhetőleg fizethető lesz.

2018. ápr. 23. 20:04
 6/6 A kérdező kommentje:

És NEM, nem érte meg!!!

De bebizonyosodott, hogy én is el tudom veszteni az eszem...

Utólag bárki látja ezt magáról, de az már késő.

2018. ápr. 23. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!