Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúghatnak e, terhesség miatt?

Kirúghatnak e, terhesség miatt?

Figyelt kérdés

Próba idős vagyok. 9 hetes terhes.

Most tudtam meg hogy a kismamákat azonnal tp-re küldik mert vannak enyhén veszélyes vegyi anyagok.

Nem tudom hogy írjam le, ragasztóval dolgozunk, aminek az egyik összetevője olyan mint a falfestékben van. Na mindegy nem ez a lényeg. Én azt hittem hogy fogok tudni dolgozni így terhesen.

De mint kiderült valószínűleg magzatra ártalmas anyagokkal dolgozunk.

Viszont ha bejelentem hogy terhes vagyok Indoklás nélkül el fognak bocsátani.

Ugye ilyen esetben véd az egyenlő bánásmód?!?

Mert a munkámra egyáltalán nincs panasz.

Nem szeretném ha valami baja lenne a magzatnak. De félek hogy ezért kirúgnak. Szerintetek ha bejelentem csak simán kiírnak tpre vagy elbocsátanak?

Ha az utóbbi be tudom őket perelni, vagy legalábbis fellebbezni?

Köszönöm szépen előre is.



2018. ápr. 23. 22:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Akkor most terhesen, veszélyes anyagokkal akarsz dolgozni? De a válaszolók tévednek. Csupán terhesség miatt még próbaidő alatt se dobható ki a munkavállaló. Viszont te már eleve terhesen mentél oda, amiről nem tájékoztattad a munkáltatót.


"Manapság ki talál pár nap alatt munkát?"

Akármikor, akárki! Összeszerelő és alkatrészgyártók országa vagyunk, ilyen üzemekben MINDIG van felvétel, még várandós által végezhető munkakörökben is. Egyedül a bejárás kérdéses, de a legtöbb helyre megy céges buszjárat.

2018. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor nem vagy védett csak azért, mert terhes vagy. Próbaidő alatt így bármikor indokolás nélkül kirúghatnak. Akkor is, ha terhes vagy, mivel mint írtam, nem vagy védett.

És most gondolj már bele, hogy elmész egy munkahelyre, ahol hosszútávra embert keresnek. Te meg ahelyett, hogy legalább addig védekeztettek volna, amíg biztos helyed lesz, terhes leszel. Akkor ne csodálkozz, ha gondolkodás nélkül kirúgnak. A munkáltató nem máltai szeretetszolgálat, hogy helyet tartson fenn és fizessen olyan után, aki nem tisztelte meg legalább annyival, hogy felelősségteljesen vállaljon munkát. Tehát előbb kellett volna gondolkozni, nem utána siránkozni, hogy jaj, most mi lesz.

2018. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
hol keresel munkát?
2018. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező maradj a földi valóságban. Kaptál értelmes választ. Ami a valóságnak megfelelő. Olyant nem tudsz kapni, ami neked kedvező. De erről nem a válaszolók tehetnek, ők csak elmondják a lehetőségeket.
2018. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Bizony elhetsz az egyenlo banasmod jogaval megpedig azert mert az MT kimondja h attol fuggetlenul mert probaidos vagy s terhesseg miatt kirugnak kimeriti a diszkriminacio fogalmat, ez mar kemeny jog mert ha aranyaiban jol vegezted a munkat merheto eredmenyeid vannak akkor nincs jogalapja a kirugasodnak.maskulonben ok nelkul felmondhatnak de ebben az esetben ez kimeriti a diszkriminacio fogalmat ha ezt perre viszed megvizsgaljak a korulmenyeket s meg penzt is nyersz ha beigazolodik h miert kuldtek el a masik tobb sebbol verzik a melohely mergezo anyagok munkavedelem? Ha nem probaidos vagy tegyuk fel akkor is terhesen ott dolgozhat a dolgozo tajekoztatas errol h milyen aranytalan serelmet okoznak a munkavallalonak az egeszsegre karos modon szukseges intezkedesek ez ugyben vedoruha stb elszivok a szagok miatt s raadasul ha be is lehetne bizonyitani h ne adj isten az egeszsegedre s a magzatra karos hatassal volt ami bizonyithato meg meg is utheti a bokajat!ha 2 honapot tegyuk fel meg maradnal s titkolod de a magzat latja a karat akkor teged is seggbe rughatnak.kozold szepen s ha eltanacsol munksugyi per bar ilyen helyen egy percig se szabad maradni ha nem vagy allapotos akkor sem.
2018. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!