Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kirúghatnak ha babát...

Tényleg kirúghatnak ha babát szeretnénk?

Figyelt kérdés
2,3 éve dolgozok a munkahelyemen,határozatlan idejű szerzdéssel. Itt az a hír járja hogy aki terhes lesz azt azonnal kirúgják, mert nem fognak senkinek se fizetni. Mi a párommal babát szeretnénk,de félek hogy tényleg kirúgnak emiatt. Mit tehetek ebben a helyzetben? Olvastam olyat, hogy a terhesség 13.hete után kell bejelenteni a főnöknek, papírokkal együtt hogy terhes vagyok. 13hetes terhesség észrevehető-e az alakomon? Addig tudom-e titkolni majd? Tényleg kirúghatnak? Hogyan tudom majd megvédeni magam? Milyen jogosultságaim lesznek?

2018. márc. 3. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelenteni sehogy.

A felmondási védelem anélkül is él.

= Terhesség miatt nem rúghatnak ki.

2018. márc. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem észrevehető az alakodon a 13. hetes terhesség. Titkolni úgy tudod, hogy nem mondod el senkinek és nem jársz 10 percente hányni.
2018. márc. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Igen sajna kirúghatnak ha nem a baba miatt majd találbak indokot. Mert akkor 2-3 évig te nem dolgozol de fizetnek utánnad.
2018. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor biztos hogy kirúgnak majd. Jár majd így valami nekem? Vagy semmire se leszek jogosult?
2018. márc. 3. 16:05
 5/9 Norman Bates ***** válasza:
100%

Nem kell az orrukra kotni, hogy probalkoztok. Azert erdemes a 12 hetet megvarni, mert addig kb 20-25% a veteles eselye. Ha bejelented, hogy terhes vagy, elmegy a baba es utana mar kirughatnak.

Siman lehet, hogy honapokig, evekig nem jon a baba, szoval ne szolj senkinek, hogy probalkoztok es ennyi.

2018. márc. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert gyereket szeretnétek, kirúghatnak. Mármint nyilván nem pont ez lesz a felmondásodon, de ugye azt, hogy védekezés nélkül szexeltek, nem kell a kollégák, pláne nem a főnök orrára kötni.

Ha pedig már teherbe estél, nem rúghatnak ki. Függetlenül attól, hogy bejelented e, vagy sem. Sőt ha más miatt kirúgnának, és te aztán tudod meg, hogy a kirúgás pillanatában már terhes voltál, akkor vissza kell venniük. Úgyhogy emiatt nem kell aggódnod, terhesség alatt nem rúghatnak ki.

2018. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Rendkívüli felmondással valóban Elküldhetnek. Ha Ennyire félsz ettől, akkor a 12. Hét után levélben közöld a terhességet és Menj táppénzre. Így nem rúghat ki. Ha nem dolgozol szülés előtt akkor csak gyes jár. (kb.25ezer Ft)

És a munkáltató nem fizet egy forintot sem amíg az anyuka otthon van cseden, gyeden és gyesen. Utána kell a felgyűlt szabadságot kiadnia és akkor azt kell fizetnie csak. De most már van adókedvezmény is, ha visszamegy dolgozni.

2018. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as elàrulod mit fizetnek 2-3 évig szerinted?
2018. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, megtehetik. Nem úgy kell ezt érteni, hogy "terhes vagy és ki vagy rúgva", hanem a főnök ha húgy látja, hogy családdal, gyerekkel nem fogsz tudni úgy dolgozni, akkor addig keres-kutat valami indokot/helyzetet/lehetőséget, hogy te többet ne legyél ott. Vagy csak simán megszűnteti a pozíciód.
2018. márc. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!