Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy haverommal nappaliban...

Oriker kérdése:

Egy haverommal nappaliban erősködtünk konkrétan birkóztunk, eközben ő megsérült (elrepedt egy csigolyája) lehet e nekem valami jogi következménye ha mondjuk úgy dönt hogy igy 1 hónap után feljelent?

Figyelt kérdés

Elsősorban hozzáértők válaszát várnám pl ügyvédek ,rendőrök.

Hozzá tartozik, hogy nem én mentem neki és ő se nekem hanem letérdeltünk és birkózni kezdtünk.



2018. ápr. 24. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem nagyon lenne semmi.


Ez max könnyű testi sértés, de mivel kölcsönösen követtétek el, ezért te is viszontperelheted, ha beperelne.

Valószínűleg mediációt javasolna a bíróság és bocsánatot kellene kérned.


A könnyű testi sértésnek nincs gondatlan alakzat, szóval hogy játék közben véletlen sérülést okoz valaki, az nem bűncselekmény.

2018. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet egyszerű. A hazai jogszolgáltatásban bizonyítékok, tanúvallomások és tényszerűségek vannak egymással összeütköztetve. Az életszerű, logikai láncot alkotó történet tud nyerni, de ahhoz bírósági szakaszba kell eljutnia az ügynek. Ahhoz pedig rendőrségi feljelentés szükséges, majd a nyomozati szakasz lefolytatása. Természetesen ez tud bűncselekmény lenni jogi értelemben, akár csak testi sertés, akár annál komolyabb tétel is, azonban mivel te ezt játék közben, nem szándékosan okoztad és valószínűleg nincs komolyabb következménye, így a barátod nem fog feljelenteni. Kvázi nem lesz bajod.
2018. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!