Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan zajlik a válóper?

Hogyan zajlik a válóper?

Figyelt kérdés

A szüleim válni fognak,és mire arra kerül a sor,hogy be is nyújtják a válókeresetet,addigra már betöltöm a 14 évet. Tudom,hogy akkor már engem is meghallgatnak,hogy ki mellé szeretnék kerülni. Feltételezem,nem teljesen én döntök erről.

Szóval,ilyenkor hogyan megy egy tárgyalás? Egyáltalán milyen teremben? Ott,ahol a pedofilokat ítélik el és a hasonló patkányokat?

Ilyenkor hivatalos beszédstílusban kell válaszolnom? Ha megválaszolandó a kérdés,legyek megfontolt?

Szépen ki kell öltözni oda?

Hogyan van ez?

Köszi a válaszokat,remélem érződik,hogy mire célzok a kérdéseimmel,önmagam ezt nem tudom megfogalmazni. Bírósági etikett talán?



2018. ápr. 25. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem te döntesz, de a bíróságnak figyelembe kell vennie a véleményedet/kívánságodat. Ha a két szülő kb. ugyanolyan feltételeket tud biztosítani, akkor bizonyára nem lesz akadálya annak, hogy ahhoz kerülj, akihez szeretnél.


A bíróságok épületeiben sok tárgyalóterem van, általában ügycsoportonként. Tehát pl. az egyik teremben szoktak menni a büntetőügyek, a másikban az ingatlanos ügyek, a harmadikban a családjogi ügyek stb.


Nem kell "kiöltöznöd", de azért a helyhez illően öltözz fel, úgy jó benyomást is fogsz kelteni. És nem kell "hivatalos beszédstílusban" válaszolnod; beszélj csak nyugodtan úgy, ahogy szoktál, tehát hétköznapi módon, nem kell semmilyen mesterkéltség.

Egyébként nem tudom, biztosan beidéznek-e; elképzelhetőnek tartom, hogy írásos nyilatkozatot kérnek, vagy nem a tárgyalás keretein belül hallgatnak meg... De ez csak úgy eszembe jutott.

2018. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Nagyon szépen köszönöm!
2018. ápr. 29. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Tudod,jobb ha nem vagy ott,mert talán csalódhatnál abban akiben annyira bíztál addig.Mert az anyagi kérdésnél,néha elszabadulnak az indulatok.Mert a vagyonért a pénzért,az emberek nagyon ki tudnak bújni az álcájuk mögül.

És ez inkább a nőkre jellemzőbb.Tudod néha összehasonlítják őket a forgószéllel.Amikor jön nem hoz semmit,de amikor megy akkor visz,házat gyereket pénzt autót,nyaralót.Egyszóval minden kell nekik.

Saját tapasztalatom,ha oda adsz neki mindent akkor is senki maradsz a szemében.

2018. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző, a tanúk sem szoktak az egész tárgyaláson jelen lenni, hanem csak egy bizonyos időre hívja be őket a bíró, amíg kikérdezi, meghallgatja őket.

Egy kiskorú gyereknél miért lenne ez másképp??? Ha be is idézik a tárgyalásra, kint fog ücsörögni a folyosón, amíg nem szólítják. És amíg vele beszélget a bíró, addig más nem is szólalhat meg.

De még egyszer: szerintem esélyes, hogy nem is tárgyaláson kérik a nyilatkozatot, hanem más formában.

2018. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

#3 Jelenleg senki mellett nem állok,mind a kettőjükről tudtam meg undorító vagy megbotránykoztató dolgokat,nem részletezem.(Sajnos) bizonyítékkal alátámasztva.

Anyám nagyon el van kámpicsorodva,hogy nem lesz elég a fizetése arra,hogy a házat fenntartsuk (Mégis miért nem? Számlák csak csökkennének pl... Nem szép,hogy kiírom,de úgysem ismertek: családi házról van szó nettó 200-250 rongyos havi bérrel...).

A saját kocsiját vinni akarja,mert kettő van,apámnak biztosítja a munkahely,neki még egy motorja is van,plusz 100 rongy készpénz benzinre. Apám az egyesületéből annyi mindenhez hozzájutott... Sok pályázatot megnyert. Meg korábban is olyan helyen dolgozott,ahol nagy emberek voltak mellette..mindegy.).

Szóval anyával lakásba költöznénk,a számlát megfeleznék (kivéve örökség,kapott pénz,stb.),a kocsit is a feljebb írtak alapján helyeznék el.

Nem tudom,hogy közös gyerektartás lenne-e,de ém nem szívesen cipekednék folyton át A-ból B-be.

Az is benne van a pakliban,hogy valamelyikőjük a bíróságnak olyat mond (olyan esetet,amit kiforgatva számításba vehetnek),hogy befolyásolja az én és a másik fél életét.

:/

2018. ápr. 30. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilatkozhatsz arról is majd, hogy nem szeretnéd a megosztott gyermekfelügyeletet.

Meg gondolom, addigra azért kialakul benned, hogy melyikőjükkel maradnál inkább. Az anyagi oldal csak az egyik része a dolognak, ott van még egy csomó más (pl. hogy érzelmileg kihez állsz közelebb, kivel értitek meg jobban egymást, időben ki ad neked többet, ki tud segíteni suliban stb.)

Tudom, nem könnyű, de remélhetőleg a legjobb döntés születik majd. Ha esetleg mégsem, akkor 16 éves korod után lehet kezdeményezni az ítélet megváltoztatását.

Sok szerencsét. :)

2018. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából apával jobban meg tudom értetni magam,jobb programokat talál ki,és valahogy szívesebben beszélgetek vele.

Ha anyával vagyok,nem érzem azt,hogy a gyereke vagyok. Vagy úgy beszél velem,mint egy rosszat tett felnőttel,ha valamit elszúrok,hajt engem a versenyeken,és dühös,ha nem sikerül. Rám fogja,hogy nem akarom,és bűntudatot kelt bennem. Állandóan ezt csinálja.

Nem igazán jó anya,de persze nagyon szeretem. Csak ő ezt nem tudja megfelelően kimutatni,pedig néha éreztetni is kell,de ő ritkán teszi. Tőle hamarabb elhidegülnek,ha nem látnám többet.

Kevésszer merem ezt bevallani magamnak,most is mardos a bűntudat

2018. máj. 3. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!