Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válóper van folyamatban,...

Válóper van folyamatban, megegyezés nincs, ideiglenes sem. A feleségem nem akarja ideadni a kisfiam (3 éves elmúlt már), a testvéreit ideadja. Két és fél hónapja nem láttam a gyereket, korábban folyamatos volt a kapcsolattartás. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A gyámügy nem tehet semmit (a folyamatban lévő per miatt nem tehetnek semmit), a gyermekvédelmis nő teljesen a feleségem mellett van (amúgy ő sem tehet semmit).

Tavaly a nyári szünet felében velem voltak a gyerekek, minden rendben volt, akkor 2 éves volt a legkisebb.

A feleségem a jó szóra nem hajlik, értelmes magyarázatot nem ad a viselkedésére. Rettentően hiányzik, és a testvérei sem értik, hogy a kisöccsük miért nem lehet velünk.

A bíróságra persze menni fog a beadvány, de tehetek effektíve bármit azért, hogy ideadja? A lakásába nem mehetek be, erőszakkal nem is akarom elhozni, nem akarom ennek kitenni a gyereket sem. Ha valakinek van tapasztalata, találkozott hasonló esettel, kérem, segítsen!



2016. aug. 18. 09:28
 1/9 anonim válasza:

Valahogy nem értem a logikáját.

Ha egyiket se engedné látni akkor még talán értenem...de így? Hogy csak az egyiket nem,ezt nem tudom felfogni.

2016. aug. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de a korábbi tapasztalataim alapján szívesen adok tanácsot.

Egyetlen dolgot tehetsz, jogi úton próbálsz fellépni. A következő válóperes fordulóban elmesélni mindazt az aljasságot, ami történt.

Megjegyzem, senkit nem fog érdekelni. Fogsz kapni egy hivatalos papírt kapcsolattartásról. Kitörölheted vele a seeggedet. Az ország egyetlen hatósága nem fog vele foglalkozni.

A magyar állam alkalmatlan bármely közfeladatának ellátására, de ezt csak mellékesen súgom.

Amit tehetsz, türelemmel várod, hogy ez az impotencia véget érjen.

A gyermeked fog neked egyedül igazságot szolgáltatni.

Az enyémek sok év hiábavalóság, 5 év gyermekelhelyezési per, további 3 év után álltak fel gyerekként.

A magyar köztársaág bíróságai kinyalhatják a seggemet.

Üzenem nekik.

2016. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Igen, én sem értem.

#2 Elég rosszul hangzik, mindenesetre kösz a választ. Bár ideiglenes bírósági döntés esetén ki tudom kényszeríteni akár rendőrséggel, akár más úton a végzést. Ha többször megszegi, akkor el is veszti a pert várhatóan.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy mit tudok tenni most, hogy nálam is lehessen a legkisebb is. Nem utólag azért, hogy valamiféle jogi kárpótlást kapjak.

2016. aug. 19. 07:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha logikat keresel ebben a tortenetben akkor elofordulhat hogy a kicsi nem toled van. nem gondoltal meg erre?
2016. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tőlem van, nagyon hasonlít rám (pontosabban a kiskori énemre), ez nem kérdés.

A kérdésemre viszont nem kaptam választ, azóta is tiltja tőlem, és úgy tűnik, nem tehetek semmit.

2016. szept. 11. 10:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Újra kiemeltem a kérdést, mert továbbra is aktuális. Ugyan megkaptam egy hétre nyáron, de azóta 3x láttam csak. Most 3 és fél éves, és elkezdett utálni engem, sajnos aljas módon ellenem neveli. Az ügyvédem szerint nem tehetek semmit, legfeljebb ellopkodhatom az óvodából. A baj az, hogy ebben - mivel neki nincs munkája és a barátnője az óvónő - szinte mindig megelőz.
2016. nov. 23. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg beszélj egy válóperes ügyvéddel. Ha az ex veled nem hajlandó szóba állni, beszéljenek ők egymással.


Én annyi logikát látok a dologban, hogy esetleg így akar sakkban tartani az eltartási díjjal kapcsolatos igényléseddel.

Mivel nálad van két gyerek, nála meg csak egy, úgy képzelem, hogy neki kellene neked fizetni papír szerint. Ezzel a lépéssel viszont bizonyíthatja, hogy van egy aduásza a kezében.

Ő akarja látni a másik két gyereket?

2016. nov. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden gyerek ugyanúgy néz ki 3 évesen...
2016. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A másik két gyerek hol itt van, hol ott. Őket ideadja.
2016. nov. 23. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!