Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szamíthatok büntetésre?

Szamíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Tegnap történt este fele, hogy bicikliztem egy parkban, majd a tisztason ulo piknikezok ket kistermetu keverek kutyaja elkezdett uldozni. A gazdajuk rohant utanuk uvoltve de nem alltak meg. Ahogy tekertem az egyik belekapott a labamba en ekozben a masinka a mancsan attekertem veletlen ami eltort. Abban a pillanatban leugrottam a biciklirol mert felsikitott a kutya bantani meg nem akartam. De a masik kutya amelyik megkapott csak jott es tamadott. Ekozben a gazdaja futott felem es uvoltott nekik hogy menjenek vissza. A biciklivel probaltam elkerulni de csak jott es tamadott. Amikor harmadjara kapott a labamba a kutya es probaltam lerazni mert csak csak odakapott, akkorat rugtam es veletlen olyan iranyban, hogy eltort a nyaka es ott pusztult.


Amikor a gazdaja odaert es meglatta mi tortent rendort hivott es fenyegetni kezdett hogy ezert fejelent allatkinzasert. A rendor felvette az adatainkat a kutyat elvittek a torot labut pedig orvoshoz.


Koteles leszek barmilyen orsovi szamlat fizetni? Vagy varhatok komolabb buntetesre amikor valoban megtamadott egy kutya aminek porazon lett volna a helye?


Egyebkent en otthon fertotlenitettem a sebem es reragasztottam. Nem hinne az ember h ilyen kis kutya is igy meg tud vadulni.



2018. ápr. 26. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Szörnyű ez a történet. Szerintem jogos önvédelem volt, úgyhogy nem hiszem, hogy megbüntetnek. A gazdák a felelősek, szerintem ők tartoznak Neked kártérítéssel.
2018. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
En is szornyen erzem magam miatta, nekem is vanna otthon kutyaim, de soha az eletben nem viselkedtek igy. Nem tudom mit tudtam volna tenni. Ha elkezdek futni akkor csak utanam jon es meg vag 5x belem mar. De muszaj volt leszallnom mert kulonben hazaig uldozott volna a gazdaja meg odaig tuti nem fut el
2018. ápr. 26. 11:37
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is.Pórázon lett volna a helye a kutyának
2018. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
98%

Szerintem is a gazdák a felelősek, ha igazságosak akarunk lenni akkor ez önvédelem volt. Nyilván te sem akartad megölni a kutyát.

Az ilyen alkalmatlan gazdák veszélyt jelentenek mindenkire, a saját kutyájukat is beleértve. És miattuk vannak sokan rossz véleménnyel a kutyásokról.

2018. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Igazából amikor rendőrt hívott maga ellen cselekedett, ugyanis az ő kutyái voltak közterületen póráz nélkül és támadtak meg, ráadásul meg is haraptak. Te pedig próbáltad megvédeni magad, nyilván nem akartad megölni és neked is elég sokkoló volt. Szerintem a gazdát fogják felelősségre vonni. Majd mindenképpen írd meg mi történt
2018. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak le akartam razni a labamrol de pont ugy iranyult, hogy rosszul rugtam meg szegenyt. Tenyleg nem akartam :( de eleg szarul erzem magam :( es az egeszben az a durva, hogy egy jo 30-40mre ultek tolem, kozottunk volt egy kisebb fasor es bokros es onnan a gazdajuk mellol rontott ram mind ket kutya.
2018. ápr. 26. 11:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen való kutya harapásért a gazda két évig terjedő letöltendőt is kaphat. Azért jobban kéne aggódnia a felelőtlen gazdának.


Kizárt, hogy bármilyen kártérítésre jogosult lenne mivel közterületen nem is lehet póráz nélkül a kutya csak kijelölt kutyafuttatóban.


Ellenben te feljelentheted őt veszélyeztetésért és kártérítést igényelhetsz a harapás miatt.

2018. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Még ma menj el orvoshoz és kérj peres esetben használható orvosi papírt a sérülésedről. Ezzel ha lesz bármi jogi dolog belőle, bizonyítani tudod, hogy a kutya megharapott téged.


A rendőr jegyzőkönyvében pontosan mi szerepel? Benne van, hogy megcincált a kutya?

2018. ápr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szlory válasza:
100%

Mindenképp, azonnal orvosi látlelet! Sőt, veszettség elleni oltásokat is igazolnia kell a tulajnak, vagy kapsz egyet te.


Azt nem tudom, de remélem, hogy a parkban szabad kerékpározni. Ha igen, akkor a bizonyítékok melletted szólnak (rendőrségi intézkedés jegyzőkönyvében ugye nem írtál alá marhaságot?! ők azért nem jogtudorok, még ha nincs rossz szándék, akkor is eláshatnak a papírjaikkal, ha te nem vagy résen)


Nem fog feljelenteni, ha van esze. Ha igen, sajnos több dolgod lesz, ügyvédet kell fizetned, de ő viszont elintézi, sőt, a kártérítésed is meglesz - orvosi látlelet ellenében. Különösen, ha pl. a munkába járásodra is kihat a bokaharapás pl.. érted.

2018. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Ez van, az ilyen görcsök gazdái mind ilyenek és ezeket a szőnyegcirkáló patkányokat nem lehet leállítani.


Neked nem származhat bajod, azért tetanuszra menj el és minden egyes orvosi papírt másolj és fényképezz is le. A sérülésedet is fényképezd le. Azzal tennéd a legjobbat, ha feljelentenéd őket. És a sztorit meg kéne lengetni egy kicsit hogy a sok agyalágyult észhez térjen. Te pedig semmi számlát nem fizetsz, sőt ők fognak neked fizetni, plusz még büntetést is. Jogos önvédelem volt. A helyedben odavetettem volna a gazdának egy "b+"-et és tekertem volna tovább. Had ordítson.


Jól csináltad, ne legyen lelkiismeret furdalásod. Adott volt két agresszív, támadó kutya, megvédted magad.

2018. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!