Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Rossmanban vásároltam valamit, és kérdeztem a lejáratát, de az eladó azt mondta nem tudja, és hogy most az a rendszer, hogy van rajta valami gyári szám, amit a neten kell beütni és úgy lehet talán megtudni. Ezt én nem hiszem el. Biztos vagyok benne, hogy törvény kötelezi a gyártót, hogy a lejárati időt, ha nem végtelen, akkor feltüntesse. És amikor megvásárolom akkor kell tudnom, nem utólag a neten rákeresni. És az is durva, hoyg az eladó ezt nem értette meg, hogy ez biztosan nem így van.

2018. ápr. 27. 16:05
 1/5 tgt ***** válasza:
100%
A terméken ott kell lennie a lejárati időnek. ILyen esetben nyugodtan írj be a panaszkönyve.
2018. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit vásároltál? Elég fura az eladó magyarázata, nyilván nem élelmiszerről volt szó.
2018. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül fel kell tűnteni rajta.Van rajta QR kód?
2018. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs; hol kell annak a QR kódnak lennie?


Pl. épp ma néztem a mustáron, hogy hol van a lejárat és nem találtam. Olyan számot se, amiről dátum derülne ki. Vannak számok a nyakán, de nem értelmezhetőek.

És ez természetes mustár, minden izé nélküli, szóval biztos romlandó.

2018. máj. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A csomagoláson lehet a QR kód. Egy halat vettem, amin volt. Beszkennenneltem, feldobott egy weboldalra, ahol a csomagoláson található kódot be tudtam írni

Így tudtam meg többet a termék eredetéről, szavatosságáról.

2018. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!