Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha szerződés...

Mi van akkor, ha szerződés nélkül bérelek egy lakást és ki akarnak rakni? Többi lent.

Figyelt kérdés

A jogi része érdekel,nem az ,hogy milyen hülye vagyok.:)

Bérlek egy lakást ,az elején még volt szerződés ,aztán egy idő után már nem hosszabbítottuk meg mert csak (tényleg nem volt oka,csak a főbérlő nem eröltette ,meg énse).

Aztán most kitalálta ,hogy vissza akar költözni ,attól függetlenül ,hogy szóban megállapodtunk ,hogy 2 évig 100% hogy ittlehetek,de valószínű utána is.

Gondolom azért nem akarta a szerződést meghosszabbítani ,mert így nem adózik utána (javítsatok ki ha tévedek).

Na most kaptam konkrétan másfél hónapot ,amivel az a gond,hogy a mostani fizum nagyrészt elment (nem vártam ,hogy félre kell raknom ,nem tudtam hogy költözni kell) ,szóval másfél hónap múlva 1 fizetésből (160.000Ft) kellene megoldanom ,ami tekintve ,hogy a legtöbb helyen 2 havi lakbért kérnek elég nehézkes.

A főbérlő mit tud tenni ilyenkor?

Ha feljelent neki is baja lesz belőle ,mert ugye nem adózott/nem jelentett be. Neten olvasgattam és több helyen is írják,hogy van ,hogy 1-másfél évig húzódik az ügy és addig nem rakhatnak ki,akkor sem ha nem fizetek és utána is lehet,hogy kimondják,hogy van 3hónapom költözni,ez ígyvan? Ne értsetek félre ,nem pofátlan lakásfoglaló vagyok,de másfél hónap szerintem pofátlanúl kevés ,főleg úgy ,hogy nem ezt beszéltük meg.

Ha lehet csak értelmes,segítő jellegű válaszokat írjatok ,köszi



2018. ápr. 30. 09:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Kauciót fizettél? Azt visszakapod és van pénz új albérletre.

Be vagy jelentve?

2018. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 kovpet ***** válasza:
100%

Azt nem tudhatod, hogy adózik-e. Nem is a te dolgod.

A másfél hónap meg korrekt, 30 nap szokott lenni a szerződések felmondási ideje. A szerződéseteket meg szerintem a ráutaló magatartással meghosszabbítottátok, bár el kell olvasni, hogy mi áll benne.

2018. ápr. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Fizettem ,de nem tudom bizonyítani,a szerződés meg már egy ideje lejárt.

Nem vagyok bejelentve.

Úgytudom 3hónap szokott lenni ez az idő.

2018. ápr. 30. 10:02
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem vagy bejelentve, szerződés sincs róla, akkor önkényes lakásfoglaló vagy.

Rendőr, kiraknak.

2018. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A szóbeli megállapodás akkor semmis?

Nyilvános helyen találkoztunk,többen is látták. A hívásnaplóban is ottvannak a hívások,ha megkérdezik tőle ,hogy miért beszéltünk telefonon és miért találkoztunk arra nem fog tudni mit mondani. A lépcsőházban is ismernek. A szomszéd is megmondta ,hogy nem kedveli a főbérlőt és tanuskodna is ha kellene. És mivan azokkal ,amik a neten/újságokban vannak,hogy évekig húzodik egy ilyen ügy ? Mert ameddig nincs lezárva ,addig nem bizonyított ,hogy én követek el bűncselekményt és addig nem rakhatnak ki,nem?

2018. ápr. 30. 10:14
 6/23 A kérdező kommentje:

Ja,és többen mondták ,hogy nem adózik/adozott az albérlői után.

Azt ,hogy bejelentve lakjak itt ő ellenezte.

2018. ápr. 30. 10:25
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"Neten olvasgattam és több helyen is írják,hogy van ,hogy 1-másfél évig húzódik az ügy és addig nem rakhatnak ki,akkor sem ha nem fizetek"


Az meg nyilván nem írták meg, hogy anyagi vonzata azért lesz a dolognak! Fizetheted az elmaradt lakbért, a kamatokat, a kártérítést és teljes jogi költségeket (felperes ügyvédi költségét is); szóval jó pár milliós tartozás lesz belőle.


"Nyilvános helyen találkoztunk,többen is látták. A hívásnaplóban is ottvannak a hívások,ha megkérdezik tőle ,hogy miért beszéltünk telefonon és miért találkoztunk arra nem fog tudni mit mondani."

És persze a többiek pontosan emlékeznek rátok, ki is hallgattak titeket, így azt is meg tudják mondani, miről beszélgettetek.

Telefonhívások bármiről szólhattak, a kiköltözési felszólításokról, a villanyszerelő beengedéséről stb.

2018. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Többen látták,hogy pénzt és befizetett csekkeket vett át tőlem a lépcsőház előtt.

A szóbeli megállapodásnak is van súlye ,nem? Főleg ha voltak tanúk is ,akik hallották.

Azonkívül ha nem adózik ,akkor ő is megütheti a bokáját.

2018. ápr. 30. 10:58
 9/23 kovpet ***** válasza:

"többen mondták ,hogy nem adózik"


A NAV-on kívül SENKI nem tudhatja, hogy adózik-e.


Te inkább azzal törődj, hogy legyen némi megtakarításod és ne az egyik hónapról a másikra élj. Nem gyerek vagy, aki biciklire gyűjt, hanem egy felnőtt, aki folyamatában éli az életét és nem csak egy hónapra tervez előre.

2018. ápr. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha nincs szerződés, akkor rád hívja a rendőröket és kiraknak, ez ennyire egyszerű.

Kellemetlen, de attól még így van.

Ha nincs pénzed és nincs kitől kérni, akkor vagy ott van a kaució - már ha visszakapod -, vagy vehetsz fel hitelt.

A másfél hónap teljesen korrekt. Nekünk volt olyan, hogy 1 órát adtak a távozásra. 3 hónap felmondási időről még sosem hallottam. 1 hónap szokott lenni mindenhol.


"Nyilvános helyen találkoztunk,többen is látták. A hívásnaplóban is ottvannak a hívások,ha megkérdezik tőle ,hogy miért beszéltünk telefonon és miért találkoztunk arra nem fog tudni mit mondani."


Már miért ne tudna mit mondani? Ezt a hülyeséget.


"A lépcsőházban is ismernek. A szomszéd is megmondta ,hogy nem kedveli a főbérlőt és tanuskodna is ha kellene."


Csak nehogy pofára essél. Tuti, hogy nem fog tanúskodni, senki sem a saját maga ellensége. Senki nem fog a te kedvedért évekig a bíróságra járkálni, saját magának bosszúságot, kellemetlenséget, anyagi károkat okozva. Ebben biztos lehetsz.


"Többen látták,hogy pénzt és befizetett csekkeket vett át tőlem a lépcsőház előtt." És? Honnan kéne tudniuk, hogy mi volt az pontosan? Ez nem bizonyíték, ez nulla.


"Azonkívül ha nem adózik, akkor ő is megütheti a bokáját." Ez mondjuk igaz, de ettől még nemigen fogsz tudni ott maradni.

2018. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!