Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eldönthetem, hogy kinél...

Eldönthetem, hogy kinél szeretnék lakni?!

Figyelt kérdés
3 éve meghalt az édesanyám. A keresztszüleimnél élek sajnos. Most fogok középiskolába menni, és nagyon szeretnék édesapámhoz költözni! De ez a keresztszüleimnek nem tetszik... Mikor a gyámhivatalban 3 éve engem is megkérdeztek, hogy kinél szeretnék lakni akkor nem is tudom miért, de azt mondam hogy a keresztszüleimnél... :( Eldönthetem, hogy ÉN kinél szerernék lakni?!

2018. máj. 3. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukád szeretné, ha nála élnél? Vele beszéltél már erről? Megfelelőek lennének ott a körülmények?
2018. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

"És arra kérném a mélyen tisztelt Gyakorikérdések.hu kérdés ellenőrzőjét, hogy előbb OLVASSA VÉGIG a kérdést, ÉRTELMEZZE, és csak UTÁNA TÖRÖLJE! Mert amit megengednek maguknak az FELHÁBORÍTÓ!)"


Ezt így 14 évesen???

Amúgy nyilván, ha 11 évesen számított a véleményed, akkor most is.

2018. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm, hogy válaszoltál kérdésemre!

Apukám a Zuglóban lakik egy 5 éve épült lakóparkban. Úgyhogy, igen jók a körülmények és ő szeretné is!

MÁSODIK VÁLASZOLÓ: KI MONDTA, HOGY 14 ÉVES VAGYOK? Mi van akkor ha mondjuk évvesztes vagyok?! Vagy ha megbuktam?

Ha nincs a témához kapcsolódó válaszod légyszíves mellőzd a hozzászólásodat!

2018. máj. 3. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Te már kiírtad ezt a kérdést. Tudom mert jó magam is válaszoltam rá. Akkor is többen megírtuk, hogy anyud halála után apud a törvényes gyámod, ezért érthetetlen, hogy megkérdezték kinél akarsz lakni.
2018. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4-es: igen kiírtam, már csak arra hivatkozva, hogy a kérdésből nem derül ki, hogy pontosan mit szeretnék kérdezni ezért törölték.
2018. máj. 3. 22:10
 6/9 anonim válasza:
100%
Részvétem. 😯 Anyukád halála után apukád a közvetlen családtagod. Szerintem jelezheted,hogy apukadnál akarsz élni és,ha nem vagy 18 akkor megvizsgálják apukád életkörülményeit és,ha megfelelő akkor szerintem semmi akadálya.
2018. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

Igen,van beleszólásod a dologba.

Azonban ha akkor valamiért nem az apádnál helyeztek el - hogy egyáltalán felmerült, hogy nem az édesapád fog nevelni, ellátni, hanem a keresztszüleid, akkor ott volt valami olyan is, amiről esetleg te nem tudsz.

Lehet, hogy akkor az édesapád még nem igazán akarta, hogy vele élj.

Persze joga van ahhoz, hogy ezt megváltoztassa, de neked meg ezt először meg kellene kérdezned a keresztszüleidtől. Mármint azt, hogy miért merült fel egyáltalán, hogy esetleg náluk legyél, hiszen általában automatikusan az apa lesz a gondviselő ilyen szomorú esetben.

Sajnos sok tapasztalat van arról, hogy a gyerek felé a szülő nem ugyanazt mondja, mint másoknak. Pl. sok nő az elvált férje ellen neveli a gyerekét hazugságokkal vagy ferdítésekkel, ahogyan sok elvát apa a szépet és jót mutatja amikor vele van a gyereke, de valójában alig várja, hogy megszabaduljon tőle.


Ha a kerszetszüleid 3 éve gondoskodnak rólad, akkor nyugodtan megkérdezheted ezt tőlük, mert nyilván eléggé fontos vagy számukra.

Nem kellene esetleg megrontani a kapcsolatot velük, csak mert nem ismersz mindent ami 3 éve volt, ahogyan nem biztos, hogy az édesapáddal megmarad a jó kapcsolatod, ha úgy költözöl hozzá, hgy ő nem is biztos, hogy így akarja.


Ha kiderül, hogy 3 éve még ő nem akarta, hogy vele élj, azért viszont ne haragudj meg rá. Egy egyedülálló férfi nem biztos hogy alkalmasnak érzi magát egy 11 éves gyerek nevelésére, de ettől még szeret. Most viszont már félig felnőtt vagy, azt ő is jobban tudná kezelni, hiszen nem kell minden pillanatban veled lennie, rőlad gondoskodnia.


Azt is jó lenne ha megbeszélnéd a keresztszüleiddel, hogy pontosan miért is nem tetszik nekik az ötlet, hogy az apádhoz költözz.

Lehet, hogy csak nem akarnak elveszíteni.

Lehet, hogy félnek, hogy akkor nem tanulnál megfelelően vagy nem gondoskodna eléggé jól rólad az apád.


Az előbbinek örülnöd kellene és megbeszélni velük, hogy az elköltözéstől még nem veszítenek el, nyugodtam megbeszélhetitek, hogy mondjuk minden második hétvégét velük töltöd ezután is.

Ha a második, akkor meg kellene mutatnod nekik, hogy BENNED megbízhatnak és TE fogsz tanulni, TE fogsz magadról majd gondoskodni. Pl. a tanév végéig bizonyíthatsz a suliban a tanulással, a nári szünetben meg esetleg kereshetnél valami diákmunkát és kivehetnéd a részed a háztartásból, megtanulhatnál főzni (a fiúk nagyon jól tudnak főzni ha akarnak)

2018. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Még egy dolog:


Nem biztos, hogy rögtön a végleges odaköltözés lenne a jó megoldás, lehet, hogy nem is jönnétek ki jól egymással az édesapáddal hosszú együttélés közben.


Először kezdhetnétek 1-2 hónaos "próbaidővel", előre megbeszélve, hogy ha nem jött be, akkor harag nélkül visszamehetsz a keresztszüleidhez.

De ezt mindenkinek el kell fogadni előre, hogy ne legyen belőle később sértettség vagy veszekedés.

2018. máj. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
39%

Módosítom a válaszomat:


Ezt így 15 évesen????

(Amúgy válaszoltam.)

2018. máj. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!