Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha még a 3 hónap próbaidőm...

Ha még a 3 hónap próbaidőm nem telt le a munkahelyemen, elmehetek szabadságra?

Figyelt kérdés
Egy munkatársam mondta hogy ő úgy tudja hogy próbaidő alatt nem lehet szabadságra menni. Pedig mult hónapban voltam két napot, és legközelebb csak 17-18 kéne
2018. máj. 4. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz. Volt kollégám, akit úgy vettünk fel, hogy rögtön elment egy hétre.
2018. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jogod van hozzá, csak kérdés, hogy próbaidő alatt ebből milyen következtetést fog levonni a főnököd.

Mert nem mindegy, hogy akarja-e hogy ott dolgozz, ha ezt a 3 hónapot sem bírtad ki.


Persze főnök és főnö között is van különbség és azt sem tudni, miért kellene szabira menned.

Csak a magam nevében tudok nyilatkozni, én, ha komolyan venném az állást és ott is akarnék utána dolgozni, a próbaidő alatt nem akarnék szabit kivenni, inkább megmutatnám hogyan vagyok képes dolgozni.

Vagy másik oldalról, ha én lennék a főnök, nem biztos, hogy olyan embert szeretnék magam mellett tudni, aki még a próbaidőt sem vette annyira komolyan, hogy szabadság helyett a munkakörével foglalkozzon.


De biztos volt nagyon fontos oka annak amiért szabi kellett,remélem nem valami ballagás vagy hétvégi utazás miatt volt rá szükséged. Meg biztosan bent maradtál előtte is és utána is, hogy pótold a kiesett időt és behozd a munkát. Vagy tévedek?

2018. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Időarányosan egy hónap után jár két nap fizetett szabi, de simán kérhetsz fizetés nélkülit is.
2018. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz, csak nem biztos, hogy utána vissza is kell menned dolgozni. . .
2018. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
főnöktől függ
2018. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél? Semmilyen jogszabály nem tiltja. Ez is olyan urban legend a laikusok között, mint az, hogy albérletet csak két hónap kaucióval lehet kivenni, határozott idejű szerződés bérlő általi felmondása után meg elvész a kaucióó.
2018. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán kivehetsz, én két hét szabival kezdtem, akkora le volt már foglalva a nyaralás.
2018. máj. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!