Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egyetem miatt már nem...

Ha egyetem miatt már nem otthon élek, de az állandó lakcímem édesanyámnál van, akkor a gyerektartás a lenti esetben ki illet?

Figyelt kérdés
Anyukám kap apától gyerektartást (remélem jól nevezem), azonban én már nem élek anyával, fényévente egyszer megyek haza és anya nem ad nekem semmi pénzt és nem fizet nekem semmit. Ez esetben jogosan kérem tőle el az apától kapott gyerektartás rám eső részét?
2018. máj. 7. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Jogosan kéred. De ez már nem gyerektartás, hanem rokontartás. Kérd apádat, hogy neked utalja, ne anyádnak.
2018. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet egyetemista koromban. Már nem otthon éltem és otthonról nem kaptam semmilyen támogatást segítséget sem, azonban a gyerektartás még oda ment anyámnak.

Édesapám volt az, aki ezt megelégelte és választás elé állította anyámat, vagy az én kezembe adja ezentúl a gyerektartás összegét, vagy pert indít és visszakéri azokat a pénzeket tőle, amiket már kifizetett miközben én nem éltem otthon és kérvényezi a gyermektartás további összegének csökkentését is, meg hogy én kapjam, ne anyámnak küldjék automatikusan.


Beszéld meg édesapáddal, hogy mit szeretnél és utána édesanyáddal, hogy az a pénz valójában a te nevelésedet, eltartásodat kell segítse.

De gondold át előtte, hogy kapsz-e amúgy anyádtól pénzt, fizeti-e a kollégiumodat, utazásodat, albérletedet, ad-e zsebpénzt, mert ha igen, akkor mindezeket elveszíted és csak a gyerektartás összege marad helyette.

Ha otthonró is kapsz pénzt és az összességében több, mint amennyi a gyerektartás lenne, akkor te vesztesz az ügylettel - ráadásul anyáddal is megromlik a kapcsolatod.


Szóval az első lépés, hogy valódi mérleget készíts, mit kapsz otthonról a lakcímeden kívül - de ebben legyen benne minden, a ruhák vásárlásától a nyaralásod fizetésén át a tankönyveid áráig.

Ha úgy látod, hogy tényleg nem kapsz anyádtól annyit, amennyit apád gyerektartásként fizet, akkor és csak akkor kezdj bele az egészbe.

Én nem kaptam otthonról semmit, az ösztöndíjamon kívül dolgoztam és még tőlem kértek időnként anyámék pénzt ebből a kevésből, pedig a gyerektartást is ők kapták. Nekem ezért volt fontos, hogy az édesapám a gyerektartást nekem adja.

De tényleg nálad is ez a helyzet?

Gondold át alaposan, mert nincs vissza út ha belekezdesz, a kapcsolatod anyáddal végérvényesen meg fog változni miatta.

2018. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem "egy részét". Az összeset. Gyerektartás, nem rész-gyerektartás.


Egyébként gyerektartás 18. évig, illetve továbbtanulás esetén a tanulmányok befejezéséig kötelező. Egyetértek az előttem szólóval, beszéld meg apáddal, hogy utalja neked (te pedig dokumentáld, hogy később ne lehessen vita).

2018. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!