Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4 éve leváltunk. A volt...

4 éve leváltunk. A volt férjem azóta sem fizet gyerektartást. Igy van láthatása?

Figyelt kérdés
Eleinte pár hónapig érdeklődött a gyermek iránt,de aztán teljesen eltünt az életünkből...ezért is váltam el.Az alkohol problémája miatt.Lezüllött,hajléktalan alkoholista lett.És ezt a városban láttuk is néha a gyermekemmel együtt,sajnos.Igy sosem fizetett,meg levonni sem tudtak tőle.Nemrégiben elhunyt a volt apósom,aki egyébként kitagadta a családból...de a volt férjem igy visszakerülhetett a szülői házhoz amit "elvileg"a gyermekem örökölt.Mostanában jelentkezett telefonon és szeretné a gyermeket elvinni.A válási iratban a láthatás közös megegyezéssel,előre megbeszélve bármikor megtörténhet,de ha az nem működne ott a kötelező birósági előirás.A mentalitása és a tartozás miatt nem tudom van-e igy joga...a gyerkőcöm egyáltalán nem tekinti apjának.Telefonon sem szeretne beszélne vele,találkozni sincs szándékában.

2018. máj. 6. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem nincs neki semmi joga hozzá.
2018. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Annak van nyoma hogy te kérted a tartásdijat és ő nem fizet?

Ezekre lehet hivatkozni, de ha te csak úgy hagytad az egészet mert nem fizet, akkor nem jogos a te háborgásod.

Én megértelek de annak nyoma kell hogy legyen.

2018. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Joga van a kapcsolattartáshoz, ez nincs összefüggésben a tartásdíj fizetésével vagy nemfizetésével. Ha úgy gondolod, hogy az alkoholizmusa veszélyt jelent a gyerekre, ill. ő nem akarja tartani a kapcsolatot, forduljatok a gyámhivatalhoz. Egyúttal érdemes lenne azt is megbeszélni velük, hogy a kiskorú gyerek örökölt tulajdonának az értékmegőrzéséért mit lehet tenni. A férjednek elvileg jár kötelesrész az apja hagyatékából akkor is, ha kitagadták, ha netán peres eljárásra kerülne sor a hagyaték ügyében, akkor is kell a gyámhatóság. Azt pedig az eddigi élete ismeretében jó lenne elkerülni, hogy leamortizálja a házat, esetleg az adósságait ráterheljék stb.
2018. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem egyetértek a 3-as válaszolóval, magam is hasonlókat akartam írni, azzal a különbséggel, hogyha kitagadta az apósod a fiát, akkor nem jár neki még a kötelesrész sem.

Csakhogy!

A kitagadásnak nagyon szigorú kritériumai vannak, csak úgy, hogy valaki piás az nem ok, de itt olvashatsz róla bővebben:

[link]


Mindenképpen a gyámhatóság segítségét kérd, a gyerek láthatóságával és a gyerek örökösödési jogainak az érvényesítése céljából.

Legjobb lenne eladni azt a házat, de ebben is a gyámhatóság tud segíteni.

2018. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,persze már van vérehajtói papír,hogy nincs jövedelme.De azóta,hogy apósom elhunyt,még nincs hagyatéki papir és hogy Ő örökölt-e valamit.A gyámhatóssággal kapcsolatba kell lépnem mivel kaptam egy levelet,hogy jövő héten menjek be.Valaki névtelenűl bejelentett,hogy veszélyeztetem a gyermekem,szóval kis fifikát érzékelek a dologban részéről.Évek óta egyedül élünk,normálisan nevelve a gyermekemet.stabil a munkahelyem is.
2018. máj. 6. 13:32
 6/6 Csurmi ***** válasza:

Sajnos a tartásdíjnak semmi köze a láthatáshoz. SEMMI.

Ha van hozzá joga és te többször megtagadod, eljárást indít ellened, ami viszont jogos lesz.

Az, hogy a gyermek nem akar vele találkozni, sajnos nem szempont. 14 éves kora felett megkérdezik, de neki is alapos indokot kell felhoznia. (pl. az alkoholos állapota veszélyezteti)

Én azt javaslom, hogy igyekezz betartani a láthatást, és ami jár azt add meg neki.

A tartásdíj és az öröklés más ügy, abban még sokat tehetsz ha örököl, de a halálesettől számított 30 napon belül be kell adnod hagyatékira.

2018. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!