Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adócsalàs e? Ha egy személy...

Adócsalàs e? Ha egy személy akinek több cég van a nevén àt íratja egy vagy több cégét màs emberek nevére (akàr külföldi àllampolgàréra)

Figyelt kérdés
Az érdekelne szoktak e ilyesmit csinàlni .. Hogy papíron àtíratjàk a tulajdon jogàt egy cégnek de tovàbra is ugyan az kapja a bevételt és ő irànyitja .. Csak hogy kevesebb adót kelljen fizetniük ? És ez legàlis e? Gondolom nem ha létezik ilyen de érdekelne ti mit gondoltok

2018. máj. 8. 02:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Strómannak hívják a kamu embert, akinek a nevén van a cég.
2018. máj. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mégis melyik adónemből kellene kevesebbet fizetned?
2018. máj. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan , nem vagyok jàrtas az ilyen adózàsi ügyekkel , csak egy ötlet volt és kivàncsi lettem.Tudtommal ha valaki nevén több cég van akkor màr sokkal nagyobb adót kell fizessen az àllamnak (nem arànyosan nő az adó menyisége). Lehet hogy hülyeségeket beszélek mert tényleg nem értek hozzà , azért is kérdeztem ti mit gondoltok.
2018. máj. 8. 12:23
 4/4 anonim válasza:

Hali. Adót ugyan úgy kell fizetnie a cégnek bárki nevén is van. És vissza is követhető a cég múltja szóval adocsalas esetén mindenki gyanúsított meg te is ha át irattad más nevére.


Viszont olyan van hogy más ember nevére hozol létre céget pl egy alkoholista falusinak fizetsz ezért 2 sört aztán szépen különféle módszerekkel kerülöd el az adó befizeteset ezt már nemvagon pontosan hogy lehet :D


Ha pedig bukta van az alkesz bácsit hurcolják meg aki még csak az igazi nevedet se kell hogy ismerje de a pénz pedig nálad van.


Külön neve is van ennek a módszernek nemjut eszembe a neve.

2018. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!