Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan lett beírva a gyerekem...

Jogosan lett beírva a gyerekem hiányzónak az iskolában ma?

Figyelt kérdés

Mint minden nap reggel ment a gyerekem iskolába, 7:45-re. (7:00-ra ér be, messze lakunk, későbbi busz soká lenne.) 8:00 körül telefonál hogy apa gáz van, délután van tanítás, nem szólt senki, busz több mint egy óra múlva lesz haza, mit csináljon.


Elmondása szerint se az osztályfőnök, se az igazgató, se bármilyen tanár nem tájékoztatta erről az osztályát, a weboldalon sincs kirakva semmi, az e-napló szerint 7:45-től kezdődött az órája ma. (Érdekes hogy holnapra ki van rakva az e-naplóban a délutáni tanítás, tehát alkalmas rá az e-napló)


Én mondtam neki hogy semmi baj, következő busszal jöjjön haza, addig reggelizzen, és mondtam hogy így én nem várom el hogy bemenjen délután, telefonálok majd a suliba.


Meg is történt, az igazgató helyettest tudták kapcsolni, mondta hogy elvileg az osztályfőnököknek kellett volna mondani a gyerekeknek, az órarendet (e-naplót) meg majd később frissítik biztos véletlen elmaradt.


Egy óra kivételével ami elvileg elmaradt be is lett írva hiányzónak. Képem van az órarendről mai dátummal miszerint hiányzott.


Ha később módosítják az órarendet, az nem okirat hamisítás?


Ha meg így marad az sem törvényes gondolom, hisz első órán az iskolában tartózkodott.


Mit javasoltok, menjek be személyesen az igazgatóhoz?

Tudtok valami tanácsot adni?


2018. máj. 8. 19:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Beszélnék a többi szülővel. Ha minden gyerek ott volt 7.45-kor, akkor balhézhatsz. Ha csak a te fiad, akkor nem. Ha még nem használtad el a három napot, akkor igazolod, és kész.
2018. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

18 fős osztályból 10-en voltak bent. Többiekkel nem tudta mi volt, gondolom hallották más osztálytól/betegek.


El van használva, sőt nem is lehet utólag igazolni nálunk... (egyszer már ezzel is megszívtuk)

2018. máj. 8. 19:20
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Ha az egész osztály ott volt reggel, akkor jogos a felháborodásod, azonban ha csak a te fiad nem figyelt, akkor vessen magára.
2018. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Talán el kellett volna küldeni a gyereket az iskolába, amikor az óra van, és nem arra bíztatni a gyereket, hogy ne menjen be. Délelőtt már tudtad, hogy délután van az oktatás. Kérdés: a többi gyerek hogyhogy ott volt délután az oktatáson?
2018. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha 10-en bent voltak, akkor valószínűleg nem volt megfelelő a tájékoztatás, ami miatt panaszt tehetsz mind az igazgatónál, mind a KLIK-nél, ha ők a felettes szerv. Viszont aznap már tudtátok, hogy délután lesz tanítás, tehát be kellett volna küldeni a gyereket.
2018. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem okirathamisítás, mivel az órarend nem az.

Jogosan lett beírva hiányzónak, mivel nem ment be az órákra.

2018. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Az oktatás mai helyzetében, május 7.-én számít bármit is, ha lesz egy igazolatlan napja???
2018. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj, de nem értem a problémát.

Addig érthető, hogy mikor bement az iskolába, akkor derült ki számára, hogy nem délelőtt van az oktatás - gondolom érettségi miatt - de ha tudtad, hogy délután van órája, akkor mi az, hogy nem várod el tőle, hogy bemenjen?????


Ha tudtátok, hogy délután bizony tanítás van és nem volt ott, akkor teljesen jogos, hogy beírták hiányzónak - mert nem volt ott!!!!

Ezen nincs mit vitázni.


Ha a gyereked bement az iskolába majd azt az információt kaptátok volna, hogy elmarad a tanítás, akkor nem kellett volna visszamennie később.

Hiába nem volt megfelelő a tájékoztatás - az én gyerekem is csak vasárnap tudta meg biztosra az osztályfőnökétől, hogy hétfőn nincs tanítás, csak kedd délutántól van iskola - mivel ő bent volt és te is megkérdezted, így erre, a nem megfelelő tájékoztatásra nem lehet hivatkozni.

Ez bizony igazolatlan hiányzás lesz, mert nem lehet megmagyarázni miért nem ment iskolába, ha tudtátok, hogy délután van órája.

2018. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

6-os busszal ment be reggel, 9:30-assal jött vissza (10:30 érkezés), 11-essel kellett volna visszamennie hogy 12:45-re visszaérjen.


Én úgy gondolom hogy ez nem várható el egy gyerektől, mert nem az ő hibája volt. + egyéb ok például ebéd sem volt addigra, hisz nem készültünk így. Persze ez egyéni szoc probléma, de a tájékoztatás elmulasztása az már nem.

2018. máj. 8. 19:55
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Vagy csórj orvostól. Azt azért csak lehet utólag, nem? Vagy tudnotok kell előre, hogy "Peti a jövő hónap másodikától nyolcadikáog beteg lesz, itt az igazolás"?
2018. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!