Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetőségeim vannak ha...

Milyen lehetőségeim vannak ha az iskola nem válaszolt egy kérvényre több mint 30 napja?

Figyelt kérdés
2018. máj. 10. 14:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kétszer is bementem már hogy személyesen beszéljek az igazgatóval, egyszer nem volt bent, egyszer nem ért rá.
2018. máj. 10. 14:47
 2/11 anonim ***** válasza:
Ismerős.
2018. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tértivevényes levélben küldted a kérvényt, a tértivevény visszaérkezett hozzád, és a tértivevényen lévő átvétel dátumához képest egy hónap elteltével (+néhány nap posta) nem jött még meg a válasz?
2018. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pontosan.
2018. máj. 10. 15:42
 5/11 A kérdező kommentje:

A másik hogy személyesen akartam bevinni, de a titkárnő elutasított hogy csak postai úton, és majd válaszolnak.

Nem tudom hogy ez törvényellenes volt-e, de mind1, én feladtam postán, megvan a tértivevény is. 3 napja járt le a 30 nap.

2018. máj. 10. 15:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Mivel kérvényről beszélsz, tehát szeretnél tőlük valamit, nem érdemes bekeményíteni.

Panasszal (esetleg később) az iskola "gazdájához" lehet fordulni, ami lehet az állam, egyház, alapítvány, ... de várj még!

2018. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Egy hónap után mi a fenére várjon még?
2018. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Akkor ne várjon, bánom is én!

3 nap telt el, én megvárnám még ezt a hetet, hétfőn kérnék egy időpontot a titkárnőtől a dirihez, mondván, hogy TÖBB mint egy hónap telt el és nem jött válasz, nem látom értelmét a további várakozásnak.

Aztán majd meglátja, hogy állnak hozzá és aszerint lép tovább!

Aki kér, az legyen diplomatikus, ... egy bizonyos határig.

2018. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: 30 napja vár, nem 3 napja.
2018. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Tudom!

Csakhogy a jogszabályok értelmében a hivataloknak 30 nap a válaszadási határidő. Mindenütt, nincs kivétel.

Ez most 3 nappal lett túllépve.

És ezzel most nem azt akarom mondani, hogy ez frankó és lehetőleg a 30-ik napon kell válaszolni, de ezen az intervallumon belül nem lehet őket nyaggatni, mert erre hivatkoznak.

2018. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!