Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag a politikusok által...

Jogilag a politikusok által gyakran bevetett ijesztgetés valakikkel, valamivel, valami bekövetkezésével nem meríti ki a Közveszéllyel fenyegetés kritériumait?

Figyelt kérdés

Közveszéllyel fenyegetés

338. § (1) Aki a köznyugalom megzavarására alkalmas olyan valótlan tényt állít, híresztel, vagy azt a látszatot kelti, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a közveszéllyel fenyegetés a köznyugalmat súlyosan megzavarta.


Most mindenki döntse el maga, hogy melyik párt kampányolt így, hogy kik jönnek és azok mit fognak csinálni, nem írom le, mert szándékosan nem akarok arról vitázni, hogy igaz vagy se és mi van másutt. Ez most nem érdekel. De inkább az érdekel, hogy akkor gyakorlatilag ez a kampány egy törvénysértés? Azt már mások is pedzegették, hogy ugyanez a kampány Közösség elleni uszítás és Rémhírterjesztés, de engem most az érdekel, hogy megállna-e a Közveszéllyel fenyegetés ha bíróság elé kerülne egy ilyen ügy.


2018. máj. 10. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Úgy tűnik a ballibsik nem tűrik a szólásszabadságot, valós problémákkal való kampányolás "ijeszgetés".
2018. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%

Egész jó ötlet! El lehet indítani az eljárásokat

a diktatúrával vádaskodók ellen (a határainkon felbukkanó több százezer migráns illetve a brüsszeli kvótatervek kőkemény valóság, messze nem valótlan, ez nyivánvalóan nem kérdés).

2018. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Van egy másik jogi szabály is, a segítségnyújtás elmulasztása.

BTK 166 §


Ha tudomása van valakinek veszélyhelyzetről, arról, hogy az valakinek fenyegeti a testi épségét, biztonságát, de nem segít rajta, nem tesz ellen, akkor igen súlyos bűncselekményt követ el. Súlyosabbat, mint az ijesztegetés.


Ha már a jogszabályokkal akarod a trollkodásodat alátámasztani....

2018. máj. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok jogász, de lehet benne valami. Már ha a fideszesek reakcióját nézzük. :-DDDDDDDDDD


Itt visít a 48%os meg a Takázs Zsozsó a két legnagyobb Fidesz arc mostanában a gyakorin, és magyarázkodnak.

Az első új gyereket még nem ismerem, de ő is védi a Fideszt.

Mind a három érzi, hogy baj van mert igazad lehet! LOL :-DDD


én tojnék a közveszélyükre meg a rémhírkeltésükre csak ne lopnának naponta tízmilliárdokat.

2018. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!