Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki részben feketén...

Ha valaki részben feketén dolgozik (pl. : be van jelentve 8 órára és néha-néha plusz 4 órákat is dolgozik az üzemben), és ha lebukik az illető, akkor kit von felelősségre a törvény elméletileg?

Figyelt kérdés
2018. máj. 11. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt majd Polt Péter meghatározza!
2018. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
A munkaadót. (Persze téged is elkaphatnak adócsalásért, ha nem vallottad be a jövedelmedet. lásd Al Capone)
2018. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mivel én logikusan csak a munkáltatót terhelném bírsággal meg börtönnel, hiszen a munkavállaló kiszolgáltatottabb helyzetben van, mint a munkáltató.
2018. máj. 11. 19:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez egy 2015-ös cikk, de remélem ma már nem érvényes.

[link]

Vagy igen?

2018. máj. 11. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érvényes?
2018. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindketten felelősségre vonhatók vagytok. Ő azért, mert így foglalkoztat téged, ezáltal nem fizet be utánad pénzeket, te pedig azért, mert olyan jövedelemre teszel szert, ami után nem fizetsz adót. Szóval...
2018. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére én nem vagyok ilyen helyzetbe (csak azért írtam ki a kérdést, hogyha ilyen helyzetbe kerülnék, akkor tudjam mi a teendő). Tehát ha én viszont befizetem magam után a járadékokat, amit elméletileg fizetni kéne, akkor nem vonhatnak felelősségre, ugye? Mivel elméletileg lehet fizetni külön a NAV-nál. De hogyan lehet? (Még nem dolgozom, tehát azért nem tudom, hogy van ez az adózás, mivel külön lehet adózni)
2018. máj. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!