Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sos! Melyik törvény melyik...

Sos! Melyik törvény melyik paragrafusa mondja ki, hogy ebben az esetben mentesül a parkolási bírság alól az illető? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sehol nem találom nyomát, de nem vagyok jogász.

Eladtam az autómat, bejelentettem okmányirodánál, az új tulaj nem íratta át.A parkolási bírságok azóta is jönnek, és a parkolási kft nem fogadja el, hogy már eladtam a kocsimat, törvényekre hivatkozik, hogy én vagyok az üzembentartó,amíg a másik a nevére nem íratja, és addig én fizetek. Pert mindenáron nem szeretnék, de persze jöjjön, ha más nincs, mert vétlen vagyok. Bár tényleg nagyon zavarna a tortúra!

Ezt megelőzve melyik törvényre hivatkozhatok, hogy én mentesülök a fizetés alól, az új tulajdonost keressék, aki persze nem fizet.

Úgy tűnik joghézag van, és nem rendezik ott fent, mert ez már sokaknál előfordult,ahogy utánaolvastam. Hihetetlen, hogy ezt hagyják. Miért vagyok én üzembentartó, mikor már nem is tudok a kocsira felügyelni, mert eladtam, ez nem az az eset, hogy átadom a fiamnak használatra. Én innen tehetetlen vagyok.

Esetleg bírósági állásfoglalásra hivatkozhatom?



2012. febr. 3. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha bemutatod a két tanú által aláírt és az okmányiroda által lepecsételt adás-vételi szerződést, akkor azt el kell fogadják, nem a Te kötelességed arról gondoskodni, hogy az új tulaj átírassa az autót a saját nevére. Neked az adás-vételi bemutatásával kell lejelentened az eladás tényét az önkormányzatnál. Évek óta veszek át adás-vétel szerződéseket, nyomom rá a pecsétet, ha valaki jött, hogy kapott levelet a Centrumtól, akkor neki is elmondtuk, hogy menjen be hozzájuk, mutassa meg a pecsétünket, utána senki nem jött vissza, hogy nem fogadták volna el.
2012. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

úgy-e eddig a vevőnek kellett átíratni,

és most már az eladónak is be kell jelentenie, vagy eddig is be kellett jelentenie?

2012. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Be kell jelentenie a vevőnek is. Én megtettem, pecsét is van, mégsem fogadják el. Most megyek az önkormányzathoz igazolásért, vagy hogy megmondják, most mi legyen, mert a parkolási kft. a törvények hiányosságait kihasználva, etikátlanul, erkölcstelenül az ártatlan régi tulajdonosokat zaklatja a bírságokkal. Megmondta, nem érdekli, hogy eladtam, mivel az új tulaj nem fizet, amíg át nem iratja, enyém a felelősség. Ez biztos, hogy nem igaz!! De mire lehet hivatkozni????!

Valakinek tennie kellene már valamit!

Elsőtől kérdezem, hogy ha a régi tulaj bejelenti, akkor most lekerül a nevéről a kocsi, vagy nem?

2012. febr. 5. 10:36
 4/11 anonim ***** válasza:

első vagyok

másodiknak: eddig is be kellett jelentenie az eladónak, a vevőnek pedig átíratási kötelezettsége van


kérdezőnek: amint az önkormányzat feldolgozza az általad benyújtott adás-vételit, letelt a 15 nap, amíg átírathatta volna a vevő, már kapja is a felszólítást, hogy intézkedjen, különben hivatalból kivonatjuk a forgalomból a kocsit, amiért még pénzbírságot is kap.

2012. febr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már kivonták a forgalomból. MInden tiszta, a parkolási cég mindent tud, akkor mit akar? Felőlem mehet a per, de azért nem szeretném végigcsinálni ezt a kálváriát. Ezért kérdezem a paragrafust, hogy megmutathassam nekik, hogy az ő követelésük nem lehetséges. De eddig még én sem találtam rá semmit. Azt mondják még én vagyok az üzembentartó. Ez hülyeség.
2012. febr. 5. 12:50
 6/11 A kérdező kommentje:
A kálvária folytatódik....
2012. febr. 7. 19:27
 7/11 anonim ***** válasza:

semmit ne csinálj! nyugodtan pereljenek - felesleges, az első tárgyaláson (ha vannak olyan hülyék) megszüntetik a pert...

egyáltalán tértivevényes levélben zaklatnak vagy csak sima levélben?

2012. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tértivevényes levélben. És ez már azt hiszem tényleg zaklatásnak minősül. Ha per lesz, ezt mindenképp felvetem, és a jogtalan haszonszerzést kérdését is. (ptk. 5 §)
2012. febr. 11. 09:58
 9/11 anonim válasza:

Kedves kérdező.

Érdeklődnék,hogy megoldódott-e a problémád,mert az enyém is ugyanez.

Neked már volt tárgyalásod?

Nekem ma volt.

2012. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
és mi volt a tárgyaláson?
2012. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!