Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom jogilag megszünte...

Hogyan tudom jogilag megszüntetni a családomhoz való kötődést?

Figyelt kérdés
Már évek óta nem tartom a kapcsolatot édesanyámmal, édesapám pedig meghalt. A családom jelenleg nem tud rólam semmit, azt sem, hogy hol vagyok. Attól tartok, hogy csak idő kérdése és valamilyen módon kifognak velem szúrni. Gondolok itt például nem fizetett hitelre. Régen gondolkodás nélkül hamísították az aláírásom. Szóval szeretném megszüntetni ezt a fajta hivatalos anya-fia kapcsolatot, de nem tudom hol kezdjek neki.

2018. máj. 13. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy nem tudod megszüntetni, ha nem követtek el ellened bűncselekményt - erről ugye bizonyíték is kell. Ha hamisítják az aláírásodat, indíts pert, jelentsd fel őket.
2018. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2018. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se tudja, ha bűncselekményt követnének el. Attól még a szülei magadnak, ez megváltoztathatatlan teny
2018. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Hamisitásnál be kell vonni a rendőrséget,grafológus, irászszakértő segitségét. Sajnálom h ilyen család jutott..
2018. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#1: így csak örökségből lehet kizárni, hogy köteles részt se örököljön valaki.


A szülő-gyerek kapcsolatot sehogyan nem lehet megszünteni. Anyád örökre az anyád marad hivatalosan.

2018. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Amennyire én tudom, aláírni olyan dokumentumokat szokás, amin szerepel személyi szám többek közt pl. Ha ez azóta megváltozott, vagy új személyit csináltattál, más az állandó lakcímed és semmi hivatalos levelet nem küldenek az előzőre neked, már bukta a dolog részükről és az első stiklinél le fognak bukni. Az adókártya számod nem tudom, meg lehet-e változtatni, nézz utána a nav-nál.
2018. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Ja igen, ami a nem fizetett hitelt illeti: ha a saját nevén van és örökölnéd, az örökségről lemondhatsz, így a hitelről is. (előző voltam)
2018. máj. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

6!

A szemelyi szám és a személyiigazolvany szám miindjuk nem ugyanaz, de ne zavarjon

2018. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
8-as, szerintem nem zavarja:) Engem se zavar; én is ugyanúgy mondom a kettőt:D Nem kell feltétlenül kimondani; nemtom milyen személyi szám lehet még , ami nem a személyigazolvány-szám:) De mindegy,lényeg, hogy hivatalos helyeken aláírásnál tényleg kell a személyi számod; amit remélhetőleg le is ellenőriznek, a visszaélések elkerüléséért.
2018. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek!
2018. máj. 13. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!