Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis, ha semmilyen érzés...

Normalis, ha semmilyen érzés nem fűz a családomhoz?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmi sem tud érdekelni velük kapcdolatban, az hogy életben vannak e az is minimálisan érdekel csak,az egyetlen gondolatom velük kapcsolatban, hogy amint el tudok költözni az összes kapcsolatot megszakítasam velük...

Sohasem tudtam megérteni, hogy miért kell valakiket kedvelnünk, csak azért mert rokonok vagyunk.... Nem is tudom őket tisztelni, csak mert "ők hoztak a világra".

18 vagyok egyébként szóval a 14-16 éves "utálom a szüleimet" fázison már túl vagyok.. legalábbis úgy érzem hogy ez nem olyan.

Normális ez?



2017. aug. 12. 18:07
1 2
 1/16 anonim válasza:
50%
Hát, nem látunk bele a családi életedbe. Ez azért alakulhatott ki mert semmilyen olyan dolog nem köt hozzájuk ami számodra fontos. Emiatt ez felfogható normálisnak de lesznek pillanatok amikor hiányolni fogod őket. Meg ha te nem is érzel irántuk semmit, azért ők irántad igen. Hiszen a szüleid, 2 naponta felhívhatod majd őket hogy mizújs, hogy vannak csak hogy tudják hogy jól vagy. Lehetsz akármilyen idős nekik a te kis gyermekük vagy és ők mindig biztonságban akarnak téged tudni.
2017. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen normális. Neked már a Facebook és az Instagram a családod. Jellemző a Z generációra.
2017. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem hiszem hogy ez normális. Ha bántottak volna, és utálnád őket, azt érteném. Ha jó a viszonyotok, és szereted őket, az érteném. De a közönyt azt nem.
2017. aug. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es: kétlem hogy ennek köze lenne hozzá, lévén hogy Instagramom nincs,a Facebook pedig le sincs töltve a telefonomra, napi egyszer ha felmegyek...
2017. aug. 12. 18:37
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Pontosan ezért nem lesz soha gyerekem.

Az ember kiadja a lelkét is a gyerekéért, milliókat költ a felnevelésére, hogy aztán az leszarjon és felém se nézzen többé, csak mert. Rengeteg ilyen hálátlan féreg van.

2017. aug. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is valami hasonlót érzek amit te. Nálam úgy volt, hogy anyukám eléggé temperamentumos volt kiskoromban, könnyen eljárt a keze és hamar felkapta a vizet. Na nem kell itt nagy verésekre gondolni, de azért ez sem volt normális dolog szerintem. Apukám pedig papucs, magyarul mondva, ő szó nélkül végigasszisztálta ezt az egészet, pedig most már tudom, hogy nem mindig adott anyámnak igazat, csak nem mert közbeszólni.


Most már semmi gond nincs köztünk elvileg, de bennem vannak a tüskék. Nem utálom őket, de a közöny jó szó arra, amit érzek. Csúnya kimondani, de őszintén úgy gondolom, hogy nem rendítene meg a halálhírük sem, kb. ugyanúgy fogadnám, mintha azt mondanák, hogy meghalt a 98 éves Piroska néni a szomszéd utcából.


22 éves vagyok, szóval ez már nálam sem kamaszkori hiszti. 18 évesen már te is túl vagy ezen a fázison, ahogy mondtad is.

2017. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
nomrális érzés. Költözz ahogy tudsz
2017. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szántóvető ***** válasza:
33%
"amint el tudok költözni az összes kapcsolatot megszakítasam velük..."-ennek kell hogy oka legyen de magadhoz sem vagy őszinte.nyilván utálod vagy megveted őket valamiért.
2017. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell oknak lenni. Öcsém dettó ilyen. Amikor édesanyánk beteg volt, egyszer sem látogatta meg a kórházban. Csak a pénzt meg a cselédet látja benne.

Pedig édesanyám mindig mindent megadott neki, szereti önzetlenül.

2017. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Soha se kérek tőlük semmit,dolgozom, egyedül annyi,hogy nyilván a lakást és a kaját ők fizetik....

De nem ilyenről van szó, természetesen ha nekik kell valami én itt vagyok mindig, de nem egy belső késztetés miatt, hanem mert "kötelesség".

Anyám sokszor megütött, es gyerekesebb mint én, múltkor befogta a fülét, toporzékolt es azt sikoltozta hogy hagyjam békén mikor cseszegetett valami miatt én meg visszavágtam.

Apám pedig akkor szól hozzám évente egyszer mikor hazamegyek a bizonyítvánnyal es olyanokat mond, hogy "Ugyanúgy elb"asztad az életed mint a nővéred, semmire se vagytok jók, minden mozdulatoddal magadnak ártasz, ha így tanulsz akkor inkább takarodj és szerezz magadnak állást stb stb.

2017. aug. 12. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!