Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ennek így értelme? Nem...

Van ennek így értelme? Nem hülyeség? Míert takarják ki?

Figyelt kérdés

Arra gondolok amikor a szabálytalanul/tilosban parkoló autókat kitakart rendszámmal szerepeltetik pl. honlapokon, tv-ben, stb.


Ad 1.ilyen eseteknél nem az lenne a cél hogy meglegyen az illető aki szabálytalanul parkol?

Ad 2. Ha nem szabálytalanul állnának meg a tisztelt sofőrök, valószínűleg nem is keszülne fotó az autóról.


Ja és aki ilyet fotóz sztem nem lejáratja az autóst mert az autós járatja le saját magát ha szabálytalankodik.

A rendszámot meg utcán is látja az ember.


Tehát akkor az ilyen jellegű fotóknak ahol béna parkolás van azonosítószám nélkül, mi az értelmük/lényegi mondanivalójuk?



2018. máj. 13. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Az illetékes pontosan tudja, hogy mi a rendszáma az autónak. Ha szükséges, akkor megbírságolják stb.


Az illetékteleneknek azonban semmi közük hozzá, hogy ki parkolt szabálytalanul, ahogy ahhoz sem, hogy hol volt az az bizonyos rendszámú autó.

Azért kell kitakarni a rendszámot, mert a tulajdonos nem járult hozzá, hogy megjelenhessen a fényképe és beazonosítható legyen.

Ez olyan, mintha te szemetelnél valahol és megbüntetne utána a rendőr. Majd egy cikkhez mellékelik fotónak amint éppen eldobálod a szendvicsed papírját meg a poharat az úton.

A rendőr akkor is megbirságolt már, ha a cikkben ki van takarva az arcod. Ellenben a cikk fényképe alapján még én is tudnám ha olvastam volna, hogy te (vagyis az az ember a képen) szemetelt az XY utcában. Márpedig te nem engedted meg, hogy a fényképedet én is láthassam és nincs is közöm hozzá.

Az autó pontosan így beazonosítható.


Engem speciel nem zavarna a dolog, azt vallom, hogy a szégyen fontos visszatartó erő és egy ilyen "pellengérre állítás" bizony sok szabálytalanságot megelőzne, de ettől még értem és megértem a szabály okát.

2018. máj. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
plusz személyiségi jogot sért, mert te ha pl azt hazudtad az asszonynak otthon, hogy dolgozni mész, közben meg tilosban parkolva egy prostinál voltál, abból még az ütheti meg a bokáját, aki megmutatta a rendszámot. Ezért kell a rendszámot/arcokat kitakarni, mert senkinek semmi köze hozzá, nem lehetsz csak hatóságilag nyomon követhető, más által nem.
2018. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Tanulság:

csak lopott autóval menj qrvázni. ;)

2018. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3: loool milyen igaz :-D
2018. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!