Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányztai határozatok...

Az önkormányztai határozatok végrehajtását ki ellnőrzi, van e értelme bejelentést tenni?

Figyelt kérdés
állítólag magánterületen azt csinálhat mindenki amit akar. Tapasztalatom is ez ! Egymásra mutogatás megy a társ szervek részéről, semmi érdemleges intézkedés a letelt 15 napos megadott határidő után !
2018. jan. 5. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Levegőbe beszélsz!

Nem tudom miről lehet szó, de magánterületen is csak a jogszabályi kereteken belül "csinálhatsz azt amit akarsz"!

2018. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A helyi önkormányzatok törvényességi felügyelete a kormányhivatal hatáskörébe tartozik. 2011. évi CLXXXIX. törvény - Magyarország helyi önkormányzatairól, 132. §.
2018. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
* az illetékes kormányhivatal
2018. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ha megfogalmaznád a kérdésedet úgy, hogy érdemben is lehessen rá válaszolni, netán még ki is fejtenéd azt, hogy miről van szó, és mit szeretnél pontosan megtudni, akkor nagyobb eséllyel kapnál megfelelő választ. Így én is csak válaszolni a kérdésedre, hogy "igen". Remélem segítettem vele.
2018. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!