Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dolog elleni erőszakkal...

Dolog elleni erőszakkal elkövetett lopásnál mi lehet a büntetés?

Figyelt kérdés
Sziasztok . Tegnap nagyot hibáztam . Elraktam a taskamba 2 kozmetikai termeket 7900 Ft értékben és leszedtem róla a matricát így eladhatatlan lett . Rendőrségre vittek vettek DNS t mindent. Büntetlen előéletű vagyok 31 éves . Soha ilyet nem tettem megbántam és nincs rá magyarázatom sem . Azt mondtak bent hogy most a cég fele jelzik hogy hajlandó vagyok kártérítést fizetni és hogy általában ezt elfogadják . De ha nem akkor bíróság . Mire szamitsak ? Ha elfogadják a kártérítést akkor nem lesz tárgyalás , és ha nem akkor milyen ítélet születhet maximum ?
2018. máj. 16. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bolti lopásnál DNS vétel?

Te Magyarországon élsz?

2018. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen én is meglepődtem állítólag most már ez is van . A rendőrök nyugtattak hogy mivel büntetlen vagyok beismertem és megbántam nem lesz semmi komoly dolog . Szerintük elfogadja a rossman a kártérítést . És ha nem ? De rettegek .
2018. máj. 16. 10:21
 3/4 kovpet ***** válasza:

Ez csak szabálysértés, nem?

A dolog elleni erőszak az a rész, hogy leszedted a matricát? Az csak akkor az, ha a védelmet semlegesíted, pl letöröd a lopásgátlót. "Eladhatatlan lett"? Hát fizesd ki és akkor nem számít.

A DNS-minta vétele meg kizárt. Az egy nagyon drága eljárás, ilyen esetben nem alkalmazzák, ráadásul minek is, ha egyszer megvan az, akit amúgy el lehetne kapni vele?


Valami itt nem kerek.

2018. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A matrica lett leszedve . Nem törtem le semmit . Állítólag a DNS egy új eljárás én is meglepődtem de úgy körbe kaparták belül a számat hogy meglepődtem .

Beszéltem egy ügyvéddel azóta azt mondta hogy szerinte bíróságon kívül elfogadják a kártérítést . Én ebben bízom mert már nagyon bánom .

2018. máj. 29. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!