Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni, hogy kiderít...

Mit tudnék tenni, hogy kiderítsem jogos-e a követelésük?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy 7 év után eldöntöttem, hogy mobilszolgáltatót váltok. Épp lejárt a hűségem tavaly év végén és egy másik szolgáltatónál nekem kedvezőbbet találtam, ráadásul épp olyan telefonjuk is volt, ami nekem tetszett. Bementem a vodafoneba (ott voltam 7 évig), azt mondták hogy ki kell fizetnem a számlát és akkor semmi akadálya a dolognak és a számáthordozásnak se. Ezt megtettem.

Majd mentem a t-mobilba, minden kloppul ment.


idén év elején egyszer csak jön egy vodafoneos csekk 13000ft-ról. De semmi nem szerepel rajta, hogy miért kellene kifizetnem.

Ekkor nehéz időszako volt, sok magánéleti gonddal. Úgy voltam vele, hogy bemegyek a vodába megkérdezni, hogy pontosan mi is ez? Majd betettem a szekrénybe a csekket. Teljesen elfelejtkeztem róla, ráadásul el is költöztem közben. Áprilisban jött egy újabb csekk, hogy ha x napon nem fizetem be, akkor behajtócéghez továbbítják az ügyet. De mivel én már nem laktam ott, így ez a levél csak másfél héttel később került hozzám. Mikorra már átvette az ügyet a behajtó. Ekkor hívtam fel a vodafone-t.

Ott azt mondták, hogy részükről az ügy le van zárva. Átadták az ügyet a behajtónak. Mire én azt kérdeztem, hogy rendben, de tudni szeretném hogy miért kaptam anno azt a csekket? De a diszpécser már nem tudta megmondani, mert már "le van zárva a dolog". Mondta hogy hívjam fel a behajtó céget!


Őket már többször is hívtam, eddig mindig azt mondták, hogy még túl friss az ügyem, egy hét múlva hívjam őket vissza, akkor tudnak tájékoztatást adni a fizetési lehetőségekkel kapcsolatban. (tehát azt már sosoem fogom megtudni, hogy mire jött ki nekem az a bizonyos csekk?)


Nem az a 13000ft a baj. De rosszul esik, hogy lehet tévesen küldték ki, és nem tudok utána járni.

Tudom hogy hibás vagyok, mert elfelejtettem még az elején bemenni, de mégsem szeretném úgy kifizetni ezt, hogy nem tudom miért kell!


Mit lehet tenni ilyen esetben?



2018. máj. 20. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy végszámlád a Vodától, hogy mindent kifizettél, különben nem is hordozhattad volna át a számot. (Ezennel fel is bontottad velük a szerződésedet. Akivel nem vagy szerződésben, nem követelhet tőled semmit. (Így a behajtó cég sem!))


Ez a papír érvényes. A végszámlához mennyit kellett az ügyfélszolgálaton fizetned?

2018. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen így van, az ügyintézés időpontjáig feldolgozott számlákat látják, azt lehet kifizetni, a végszámla kiállításához általában még kell egy bő hét. Legalábbis a telenornál és a t-komnál is így volt, amikor hasonló ügyet intéztünk, felteszem, a vodánál is hasonlóképp műxik.
2018. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Öt évig meg kell őrizniük minden számviteli bizonylatot és kérésre kötelesek hiteles másolatot is adni belőle. Minden cég igazából. A szolgáltatók maximum valami pitiáner díjat, 1-2000 forintot számíthatnak fel. Ne hagyd magad, nekünk egy újságelőfizetés miatt jöttek ügyvédi felszólítások pedig fizettünk, a szolgáltatók is hibázhatnak. A telekomnál nem tudsz még belépni a netes fiókba? Ott még a felmondás után is sokáig láttam a számláinkat.
2018. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megvan a végszámla?

Ha megtalálod, akkor ezt fénymásolod, és az ügyfélszolgálatnak elküldöd ajánlott levélben az ügy leírásával, meg a felszólítással, hogy a behajtó céggel rendezzék a dolgot.

Ha nem leszel megelégedve a válasszal, akkor meg a járási hivatalhoz kell fordulnod. (Ez van most a fogyasztóvédelem helyett.)

2018. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem minden digitálisan történt. Gondolom ott valahogy meg fogom találni. Remélem megtalálom.
2018. máj. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!