Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most már ügyfélkapuval bármily...

Most már ügyfélkapuval bármilyen hivatalos ügy intézhető?

Figyelt kérdés

Emlékszem, h régebben bizonyos ügyeknél eleve kizárták az elektronikus utat és csakis papíralapon fogadtak el bármit.


Na de ez ma is így van, vagy ma már tényleg minden ügytípust lehet ügyfélkapus azonosítással intézni? (kormányhivatali ügyek, autó, jogsi, személyi, útlevél, peres ügy, stb stb) ?



2018. máj. 23. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

epapir.gov.hu-n az összes államigazgatási és önkormányzati szervnek írhatsz hivatalos levelet, csatolhatod eredeti iratok közjegyzői elektronikus másolatát (1000 Ft egy oldal, közjegyzőnél még aznap 5 perc alatt megvan ), illetéket is tudsz fizetni utalással.


Bíróságoknak beadványokat is adhatsz be elektronikus aláírással (amit személyi igazolványhoz ingyen kapsz, 20 ezer a postán hozzá egy kártyaolvasó).


Pár eljárás azért nem intézhető távolról elektronikusan, pl. személyi készítésnél nem csak képet, hanem ujjlenyomatot is rögzítenek már.

2018. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

tehát ahhoz h én belküldjek egy eredetiben scannelt iratot, először közjegyzői hitelesítés kell hozzá?


hát akkor ugyanott vagyok, ha már el kell menni vhova, na meg pénzben lehet h rosszabbul, vagyis biztos.


és ha jól értem, nem elég az ügyfélkapus jelszó, hanem a személyi olvasására képes készülék is kell hozzá elektronikus aláírás miatt? ezt nem értem komolyan, mert egy egy ügyvéd ismerős mesélte h ő semmi ilyet nem csinál, simán scannelve beküldi elektronikusan a beadványokat a perekben, de azt se tudja mi az az elektronikus aláírás, és állítólag működik ...

2018. máj. 23. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyenként változik, hogy mit kell beadni és hogyan.

Nagyon sok minden már csak ügyfélkapun keresztül intézhető, sok dolog ügyfélkapun is, de van amihez az eredeti vagy hitelesített iratokat kell csatolni, akkor azoknak más az eljárása.

Ha valami konkrét dolgot akarsz elintézni, akkor nézz utána, hogy AZT el lehet-e intézni az ügyfélkapunk keresztül és mi kell hozzá. Ennyi.

2018. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapu hitelesítés elég közigazgatási (állam,önkormányzat) szervnek írt hivatalos levélhez, ürlap mezőbe is írhatod a leveled, de én külön csatolom. Azonosításra visszavezetett hitelesítés elektronikus aláírás is elég a csatolt saját anyagodra (ezt gombra kattintva felületen hozzáadhatod a csatolt anyagokhoz), viszont más papir alapú anyag eredetiségét jogilag csak közjegyző igazolhatja. De pl. már biztosítási kötvényeim is elektronikusan hitelesek.


Bírósággal még nem intéztem elektronikusan ügyet, de felületükre ügyfélkapuval már beléptem. Ügyszámot lehet megadni, innen személyesen nem tudtam tovább tesztelni, mert nincs velük ügyem. De ők is elektronikus ügyintézésre kötelezettek törvény szerint.

2018. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit sokan nem tudnak, hogy 2018.01.01. óta van epapir.gov.hu azon nem csak azt a pár ügyet tudod intézni, mint korábban Ügyfélkapu-n.

Korábban fix ügyeknék az volt a tipikus, hogy ÁNYK nyomtatványkitöltő programmal generáltál egy .krx fájlt (ehhez kell java, vastagkliens telepítés, számítógép, nem elég egy tablet/okostelefon, brrr de sz...) azt küldted be ügyfélkapun. Epapir.gov.hu-n viszont simán írhatsz hivatalos levelet bármelyik közigazgatási szervnek.

2018. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!