Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki csalt s a bíróság...

Ha valaki csalt s a bíróság kötelezte a kár megtérítésére, s elküldi a pénzt a sértett hivatalos lakcímére de a sértet nem tud róla nyaral s nem veszi át s a pénzt s visszamegy hozzá akkor a csaló teljesítette a kötelességét?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 20:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Na ezt most még egyszer, kicsit pontosabban! Jól értettem hogy Btk. szerinti csalásért pénzbüntetést kaptál?! Mert akkor lemegyek hídba!
2018. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Bocs, elsőre felületes voltam, rosszul értelmeztem a kérdést. A válasz a kérdésre: nem! Viszont ennek nincs büntetőjogi következménye!
2018. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Túl sok a spekuláció. Én a sértett vagyok. Az ha vissza kell valamit adni szerintem nem büntetés.
2018. máj. 9. 20:16
 4/30 anonim ***** válasza:

Nem, a csaló akkor teljesíti a kötelességét, amikor a sértett a pénzt átveszi.

Ne viccelj és ne variálj, nem volt még elég?

Miért kellene a sértettnek éjjel-nappal a postást lesni, nem elmenni nyaralni, vagy szabit kivenni, hogy átvehesse a jogos követelését?

Utald bankszámlájára, vagy elismervény ellenében add a kezébe, mert ameddig ezt nem teszed, olyan, mintha semmit nem tettél volna!

2018. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Bocs' most látom, hogy írtál és te a sértett vagy.

Akkor is érvényes amit mondtam, csak nem rád, hanem a csalóra nézve.

2018. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

A - tárgyalás nélküli - végzés úgy szól hogy másfél év börtön 3 évre felfüggesztve, vissza kell adnia, s ha nem adja vissza akkor letöltendő.

A kérdés pedig az, visszaadás e ha minden értesítés nélkül elküldni, s mivel nyaralok nem veszem át s visszamegy neki?

2018. máj. 9. 20:19
 7/30 anonim ***** válasza:
A "visszaadás" akkor teljesül, ha te megkapod a pénzt. Ha nem jut el hozzád, akkor nem adta vissza.
2018. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

" ha nem adja vissza akkor letöltendő."

Nincs tudomásom arról, hogy egy jogerős ítéletet feltételhez lehetne kötni!

2018. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó hír. Az jó eljárás ha megírom neki ajánlott levélben a bankszámlaszámomat s azt hogy ha oda utalja akkor kedvezőn fogok szólni róla?
2018. máj. 9. 20:23
 10/30 A kérdező kommentje:
A felfüggesztés maga nem egy feltétel?
2018. máj. 9. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!