Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jar a felmondasi idore ber?

Jar a felmondasi idore ber?

Figyelt kérdés
Felmondtam es elengedik a felmondasi idot. Igy elvileg jar erre ber. De mi van akkor ha a felmondasomban sajnos en kertem? Kozben egy kozos megegyezest akarnak velem alairatni, amiben az van, hogy minden jogomrol lemondok. Termeszetesen ezt nem irom ala, nem vagyok koteles. Mi van ilyenkor?

2018. máj. 23. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Arra nem jar, miert jarna.
2018. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ha a munkaadó mond fel és eltekint a felmondási idő letöltésétől, akkor jár(na), de ha te kérted és a munkaadó ebbe beleegyezett, akkor nem jár.

Azt ne írd alá, hogy minden jogodról lemondasz, de a közös megegyezés és a te felmondásod között jogilag semmi különbség nincs. Csak akkor lennél jobb helyzetben, ha a munkaadód mondott volna fel.

2018. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Jár és törvényesen nem mondhatsz le róla, hiszen akkor mindenkivel ilyen papírokat igyekeze aláíratni a munkáltatója.


Akár ki kell töltened a felmondási időd akár nem, a felmondási időre járó béredet a cégnek kötelessége kifizetni.

2018. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a dolgozó kéri, hogy a felmondási időtől tekintsenek el (tehát nem annak letöltésétől, hanem magától a felmondási időtől), és az általa kért időpontban szüntessék meg a jogviszonyát, akkor nem jár bérezés, hiszen felmondási idő sincs.


A külön megállapodást pontosan azért kérik aláírni, hogy később a törvényre hivatkozva nem követelsz tőlük semmit, mert Te magad kérted ezt, tehát nem tartottak puskát a fejedhez.


Ha felmondasz, és a munkáltató nem kéri a felmondási idő letöltését, úgymond "felment" alóla, akkor jár a bérezés, és a felmondás idő végéig a munkaviszonyod fennáll.


Ha Te kéred, hogy a felmondási időtől tekintsen el (tehát ne legyen felmondási idő), mert Te előbb akarsz onnan szabadulni, és Ő ebbe beleegyezik, akkor ott joggal kérnek egy erre irányuló egyéb aláírnivalót, hogy jogilag ne legyen támadható a kérésed később.


Én mindig kértem, hogy tekintsenek el tőle, mert volt másik hely, ahol kezdenem kellett volna. Én is aláírtam erre vonatkozó "lemondó" nyilatkozatot, aztán mentem tovább. Nem is vártam semmiféle felmondás időre járó bért. Logikus...

2018. máj. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!