Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyan munkehelyen dolgozom,...

Olyan munkehelyen dolgozom, ahol 3havonta hosszabbítják a szerződésemet, és kisbabát szeretnénk. Már a folyamatos munkaviszonya több mint két év, de igy akkor jár a gyed?

Figyelt kérdés
2018. máj. 29. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. máj. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy akkor fogsz kapni gyed-et és csed-et, ha a szülés napján biztosított vagy. A szükséges munkaviszonyod megvan mindenhez, de ha kiderül, hogy terhes vagy és nem hosszabbítanak, akkor elég rosszul jársz :(

Létezik még a passzív jogon járó ellátás (ha a munkajogviszonyod megszűnését követő 42 napon belül születik a baba), amit az előző hozzászóló linkelt, de 3 hónapos időintervallumokban elég necces a hosszabbítgatás..

2018. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megvan a biztosítási időd, illetve a szülésed napján biztosított vagy, akkor igen. De ha mondjuk kiderül, hogy terhes vagy, nem vagy védett, tehát megtehetik, hogy nem hosszabbítanak és ha ez pont a szülés előtt történik meg, akkor elesel mindentől.

Viszont egyáltalán nem jogszerű ez, hogy így foglalkoztatnak, nyilván végletekig nem lehet valakinek csak folyton hosszabbított határozott idejű munkaviszonya. Én is ilyen helyen dolgoztam, de 3 év volt a max. 3 évet követően levéglegesítettek, onnantól fogva határozott idejű szerződésem volt. Én a helyedben megvárnám ezt az időt és csak utána vállalnék gyereket, ha számít az, hogy mit kapsz gyerek után.

2018. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régebben - nem tudom, most hogy van - az álláskeresési járadékkal lehetett menteni a helyzetet. Akkor is csak ésszel: nem rögtön a munkahely megszűnése után kezdeni, csak akkor, hogy a szülés biztosan beleessen.
2018. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól rémlik megemelték a határozott idővel való foglalkoztathatóságot 5 évre :/
2018. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"ahol 3havonta hosszabbítják a szerződésemet,"


Ez jogellenes!!

Fordulj ügyvédhez.

2018. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ez egy idősek otthona, és gyeses álláson vagyok sajnos. Aki állítólag nem fog vissza jönni, de azér csak informálódóik az ember.
2018. máj. 30. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!