Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyilkossâgèrt jobb lenne ha...

A gyilkossâgèrt jobb lenne ha halál būntetès járna? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szerintem jobb lenne!. Nagyon sok gyilkossag van most, 1 hete megöltek egy 8 èves kislânyt :(.

Miért csinalnak ilyet?? Akik gyilkolnak azoknak mind halál jarna!!! Aki azt mondja hogy nem hat ott bajok vannak.



2018. máj. 30. 18:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
21%
Elmennél hóhérnak ?
2018. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%
Meg amúgy is embert ölni bűn, így a halálbüntetés is. Szóval nem támogatom! Az első voltam.
2018. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként persze hogy ki kellene végezni mindet aki gyilkol.
2018. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
20%
A férfiakat igen, a csinos nőket nem!
2018. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
23%
A csinos gyilkos nőket személyesen kínoznám meg!Egyébként nem támogatom a halálbüntetést, bár némely esetben (nagyon kegyetlen gyilkosságoknál)legszívesebben átállnék a halálbüntetéssel egyetértők táborába.
2018. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%
6 te nem vagy normális!
2018. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Az emberölés (gyilkosság nevű bűncselekmény) nincs a Btk-ban sokféle lehet, még szándékosság esetén is. Nem mindegyik ér feltétlenül súlyos büntetést, pláne halált. Természetesen azonban sok esetben igen.


Én krisnás vagyok, ezért támogatom a halálbüntetést. A mi egyházunk határozottan halálbüntetés-párti. Ezt sokan hüledezve hallják tőlem, hiszen a krisnások "olyan békések". Ja, békések vagyunk, de nem hülyék.


Ha a vallási magyarázatra vagy kíváncsi, az elvetemült gyilkos olyan démoni személy, akinek jelen életében már nincs esélye Istent megismerni és ezzel következő életében felfelé lépni. Ha tovább él, csak tovább rombolja magát, gyűjti a karmát. Ha az Isten kegyéből uralkodó király kivégezteti, az nem más, mint kegy, hiszen véget ér a szánalmas élete, és új testbe születve új esélyt kap. S mivel nem követett el további bűnöket, ha meg nem is mentik a kivégzéssel, legalább nem fog még mélyebbre süllyedni, még rosszabb pokolbolygóra kerülni, ahonnan talán csak sok millió élet után juthat újra feljebb.


És természetesen dögöljön is meg az ilyen.


Mivel azonban ma ún. "demokrácia" van, ami Istentől elrugaszkodott rendszer, hiszen nincs Isten nevében kormányzó uralkodója, momentán senkinek sincs joga halálbüntetést kiszabni. Amilyen állapotban vannak a magyar bíróságok, jobb is. Az elmúlt húsz évben legalább tíz embert ítéltek el ártatlanul olyan búncselekményekért, amelyekért 1989 előtt jó eséllyel halálbüntetést szabtak volna ki.

2018. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Az első mondatot jól elírtam, akarom mondani, gyilkosság nevű bűncselekmény nincs a Btk-ban, és itt lenne a zárójel.
2018. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Maradjunk annyiban, hogy igazad van, kérdező! Én tudnék javaslatokat tenni a lopás, nemi erőszak, kínzás bűntények megtorlására is. :D
2018. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

"ami kicsiben bűncselekmény, nagyban igazságszolgáltatás." [G. B. Shaw]

Amíg nem szünik meg a tévedés lehetősége a bizonyítás során, nem támogatom a halálbüntetést.

Olvashatsz tévesen, kevés, vsgy hibásan értelmezett bizonyítékok miatti ártatlanok elitéléséről.

Ha ilyen adódik, kivégzése után bármikor bizonyított ártatlansága esetén az illető feltámasztható, akkor lehet szó halálbüntetéésről.

2018. máj. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!