Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyiket szeretitek jobban...

Melyiket szeretitek jobban black metal-t vagy death metal-t?

Figyelt kérdés
Indokoljatok is kérlek.

2014. márc. 26. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Blacket, mert közelebb áll hozzám, szerintem hangulatosabb :) Kedvenceim a Dimmu Borgir, a Finntroll és a Gorgoroth.


Meg hát a Dimmu szimfonikus black, a Finntroll folk black, és a Gorgoroth se az az átlagos black metal :) A death metalban nincs ennyi "műfaj ötvözés".


14/F

2014. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 a7xfan99 válasza:
72%
DEATH!!!!!! <3 mert kemény,nem minden ember hallgat mostanában ilyen metált.Meg az is igaz,hogy a legtöbbjük lehangolja az embert,nos ez rám nem hat.
2014. márc. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő dallamosabb változatát kedvelem elsősorban.


A symphonic black-ben szeretem a dallamos és misztikus lassú részeket, a klasszikus zenei elemeket, a pörgős nyüstölést, az ezek közötti ritmusváltásokat, a mélyre hangolt basszusgitárt, a változatos vokált (magas, mély, hörgő, kórus, stb,). Kedvenceim a Dimmu Borgir és a Cradle Of Filth.


A melodic death-ben pedig elsősorban a fülbemászó dallamokat és szintén a sokszínű énekhangokat.

Kedvencek: Slumber, Dark Tranquillity, In Flames

2014. márc. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a death metal a jobb. Sokkal változatosabb és izgalmasabb műfaj a black metalnál. :)
2014. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Black...na jó inkább a death...hm..vagy mégis a black?...na jó nem, inkább a death, azt hamarabb ismertem meg, csak azért, mert amúgy mindkettőt egyformán szeretem...:D
2014. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nem ilyen egyszerűen fekete-fehér. Grindcore, a gothic, a pagan, doom már fenn sincs a listán? Persze sok mindenki egy kalap alá veszi ezeket az alműfajokat az ős műfajjal :)


Amennyiben a klasszikus death (Gorod, Possessed, Atheist, Cannibal Corpse, Obituary, Morbid Angel, Deicide, Death) és klasszikus black (Burzum, Mayhem, Darkthrone, Beherit, Inquisition, Gorgoroth, Summoning) műfajokat nézzük, mai fejjel már egyik sem olyan, amit bármikor berakok a lejátszóba. Ám szerencsére (mint említettem) a műfaj nem egy dimenziós és rengeteg alműfaj létezik.


Az újabb death jobban tetszik. Pörgősebb, erőteljesebb, kevésbé érzelgős, kevésbé szélsőségesek a nézetei.

Ha csak azt akarjuk megnézni, hogy mennyire változatos a death metál műfaja menjünk végig ezeken a zenekarokon: Dark Tranquility / Arch Enemy / Nile / Brujeria / Carnifex / Cannibal Corpse / Deicide / Napalm Death / Fear Factory

Itt szépen érezhető egy átmenet a dallamosságtól a technikai részleteken át az indusztriális vonalig. Aztán ne felejtsük el, hogy ebből alakult ki a napjainkban divatosabb metalcore is! The Agonist / In This Moment / Follow The Water / Blind Myself ...


Black metálban a filozofikusság, a mitológiai és a folklór tetszik.

Christian Epidemic ragyogó magyar példája a műfajnak. Csihar Attila munkássága is elég mitológia orientált gondolkodású. Bár a Celtic Frost erősen a két stílus között mozog. Az is érdekes, hogy nekem a Mayhem, Burzum már zaj, de az Emperor zenéje megfogott. A black vonalon kialakult szimfonikus vonal és az abból tovább ágazott gothic metál volna is sokakat vonz a maga nyers szexualitásával és romantikus keserűségével. COF, Dimmu a két stílus határán mozog, mondhatni szimfonikusabbak, míg TSOTB, Draconian inkább már a gothicba csúszott át. A szimfonikus vonal ebben a műfajban nagyon sok bandát ihletett meg.

A viking és pagan metál kialakulásához is inkább black metál járult hozzá. Sok folk elemmel díszítve az eddigi stílust, amik összhatásban sokszor kocsmai mulatós hangulatot idéznek. Ezek is fantasztikusak. Finntroll, Korpiklaani, Ensiferum, Suidakra, Skyclad, Amon Amarth, ... ezek nem a klasszikus black vonalhoz tartozik, mégis sokunknak okoztak már örömet a zenéjükkel.


Én nem tudom letenni a voksom egy műfaj mellett. Inkább zenekarok stílusai fognak meg, főleg azoké, akik egyedit alkottak, és kitűntek a tömegből. Személyes ízlésemben több death metal közeli zenekar van.

2014. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát Death metal-t kicsit. én nekem a deathcore tetszik mert jo gyors meg hörögnek meg visitanak benne meg jo a vocals.
2014. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dragonkalo ***** válasza:
100%

Death metal,mert zúzósabb,hörgősebb,durvább.

Alapból deathcore/metalcore/hardcore punk,de death metalt is néha meghallgatok:)

2014. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Death. Black nekem uncsi, de nyilván ott is vannak jó előadók. De a szívemhez közel mégiscsak a death metal áll.


Persze, black metalt is lehet profin űzni, ezt nem tagadom, de az ott lévők 95%-ától bealszom. De hát ez csak én vagyok... :)


DEATH METAL 4EVER!!!

2018. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!