Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonmegosztásnál mi járt...

Vagyonmegosztásnál mi járt volna? Mire lehet szamítani egy vagyoni pernél?

Figyelt kérdés

Váláskor nem egyeztünk meg a 2 autóról, és a bankszámlákon lévő megtakarított pénzről sem.Illetve az egyik ügyvéd szerint több járt volna a lakásból is.

Mindkét autót a házasságunk előtt néhány hónappal vette a volt férjem lízingre.Közösen fizettük.A bankszámlai megtakarítást egy az egyben levette, de még mielőtt beadtuk a válási papírokat.Külön megállapodás csak a lakásról szüetett.Egyik ügyvéd szerint a kifizetett hitel fele jár nekem, másik szerint csak az autók 1 évvel ezelőtti értékének fele, illetve az egyiket eladta azóta, az eladási ár fele jár nekem.Vagyoni per során 6%-ot kell fizetni, plussz az ügyvédi költség. Ezen kívül a banktól le kell kérni a hitelek papírjait, a bankszámlát stb. ? Ezeknek is van költsége?Érdemes egy ilyen perbe belevágni?


2018. jún. 3. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes belevágni, ha nagy - több milliós - a tét.

Pár százezerért én biztos nem kínlódnék, hanem örülnék, hogy lezártam és magam mögött tudhatok egy szar kapcsolatot.

2018. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez az, amit nem tudok.Egyik ügyvéd szerint kb. egymillió jár (nekem az is pénz lenne, de lehet több a perköltség), másik szerint 4-5 millió. Csak azt nem értem, miért nem egyformán értelmezik a jogot.
2018. jún. 3. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

A lakás és kocsi ügyletekről nem tudok nyilatkozni, mert ahhoz jobban kellene ismerni a részleteket.

Így azt mondanám, hogy annak az ügyvédnek van igaza, aki ezt mondta:

" másik szerint csak az autók 1 évvel ezelőtti értékének fele, illetve az egyiket eladta azóta, az eladási ár fele jár nekem." hiszen nem új autókról van szó és közösen használtátok.

Ellenben a bankszámlán szereplő összeg nem kizárólag az exedet illeti, hanem közös, ellenkező értelmű megállapodás hiányában.

2018. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne légy mohó! Ilyenkor örülök, hogy házassági szerződést kötöttem, mindenkinek az jár, amiért megdolgozott.


Nem felezgetünk semmit ;)

2018. jún. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ez jó kérdés. Nekem már marhára elegem van az ügyvédekből. Kettő nincs aki ugyanűgy vélekedne egy azonos témában és ez nagyon fárasztó. Nekem is van egy több milliós peres ügyem, amit már a 3. ügyvéd csinál jelenleg, mert a többi csak a pénzt kérte, de dolgoozni meg nem volt kedvük. Sajnos úgy látszik, ma magyarországon alig lehet olyan ügyvédet találni, aki hajlandó dolgozni is, vagy az már talán a megfizethetetlen kategória.
2018. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem ismered a történetünk, ne ítélkezz! Az exem úgy vert át, hogy inkább hagyjuk.Évekig én kerestem lényegesen jobban.Csak szerelmes voltam és naiv.

Legközelebb én is házassági szerződést kötök.

2018. jún. 3. 15:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyetértünk 5-ös hozzászóló.Szomorú, hogy félretájékoztatják az embert. Nem neked írtam a választ, a 4-esnek.Egy időben írhattunk.
2018. jún. 3. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!