Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akit részmunkaidőben foglalkoz...

Akit részmunkaidőben foglalkoztatnak, az után is ugyanannyi tb járulékot kell fizetni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A részmunkaidőre fizetett bér után fizeti a járulékot.
2018. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ez hogy néz ki az egészségügyi ellátásnál?

Akkor kevesebb dologra jogosult az illető,mint aki teljes munkaidőben dolgozik?


Csak elgondolkodtam azon,hogy miért ilyen kevés a részmunkaidős állás.

2018. jún. 9. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy havi minimum összeg, amit annak is be lehet/kell fizetni, aki nem dolgozik és cserébe teljes jogú egészségbiztosítást szerez, vagyis ingyen mehet orvoshoz és minden ami másnak is jár a járulékáért, az neki is.Ez ha jól emlékszem kb. 10 ezer/hó.

Nézd meg a fizetési papíron(elektronikusan) hogy mennyi járulékot vontak le vagy egy bérkalkultornál a neten üsd be a részmunkaidős fizetést és a levont/levonandó TB járulék összegét hasonlítsd ehhez a befizethető összeghez. Ha eléri, akkor minden ingyenes.

Nem igazán tudok olyan esetet elképzelni, hogy ne lenne az, mert hogyan oldanák meg? Kedden, szerdán és szombaton jár az egészségügyi rendszer, a többi napon nem lehet orvoshoz menni?

2018. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval a dolog úgy van, hogy a mindenkori bruttó minimálbér alapján számítják ki azt a minimális összeget, amit be kell fizetni idén ez napi 244 forint, egy hónapra 7320Ft. Ennyi fizet egy minimálbéres.

A részmunkaidős a részmunkaidős bére után fizet, ha az több mint a minimálbér akkor semmi gond.

Ha nem több, akkor a NAV-nál jegyzik a tartozását és idővel kiküldenek egy számlát, hogy mennyi az elmaradás. De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne jogosult mindenki teljes körű szolgáltatás igénybevételére, csak azt, hogy idővel ezt a tartozást ki kell fizetnie.

Ez egy népszerű tévhit -aminek Takács is felül-, hogy nem vagy jogosult ellátásra ha nem fizetsz, de jogosult vagy akkor is ha nem tudtál fizetni, csak a NAV illetékes kasszája felé halmozol fel tartozást.

2018. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Nem tudom miért gondolod, hogy bárminek is felültem volna - a leírt szövegben egyértelmű, hogy az ingyenességről beszéltem. Csak mert nem ismételgetem minden mondatban, attól még ott van.

2018. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tehát,ha kevesebb,mint a minimálbér,akkor a maradékot a munkáltató a dolgozó béréből vonja le?


Én azért kérdeztem ezt meg,mert olvastam,hogy az unióban nálunk a második legkevesebb a részmunkaidős foglalkoztatás.

Arra gondoltam,hogy azért,mert a munkáltatónak nem éri meg mondjuk két 4 órást,vagy 6 órást felvenni,mert akkor duplán kell utánuk fizetni a tb-t,így inkább egyet alkalmaz 8 vagy 12 órában.

2018. jún. 9. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!