Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A lakás, amiben élünk édesapám és az én nevemen van. Ő nem él velünk 10 éve. Ide van bejelentve hivatalosan. Múlthéten kaptunk egy papírt a végrehajtótól, hogy itt jártak, de zárva találták az ingatlant, így nem foglaltak ingóságot, de folytatódik a követelés, és visszajönnek foglalni. Édesapámnak semmilyen ingósága nincs itt, ellenben velünk, mindenünk itt van, amiért megdolgoztunk. Hogyan tudom elkerülni azt, hogy a mi ingóságainkat foglalják le? 2 milliós tartozásról van szó. A leveleket én átadtam neki, mindenről tudott, aztmondta intézkedik. Úgy látszik nem jutott dűlőre velük.

2018. jún. 10. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Keresd meg a végrehajtót (személyesen vagy telefonon), és kérdezd meg, mi a teendő, ha tartozó személy nem lakik az adott ingatlanban.

De az alap, hogy ha nem fog kijelentkezni, vagy tartózkodási helyet bejelenteni a valós lakhelyére, akkor kb. semmit nem lehet tenni, mert hivatalosan ott lakik a faterod, tehát lehet menni foglalni.

2018. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez marha jó. :( Nem rég kezdtük el intézni, hogy ki tudjuk vásárolni, gondolom arra vár, hogy fizessünk, és kifizeti a tartozását. De ha közben anyagilag megkárosít az kicsit szíven fog ütni minket. Felhívom mindenféleképpen a végrehajtót.. Sosem értettem miért kell eszetlenül kölcsönt felvenni, ez a tartozás egy személyi kölcsönből nőtte ki magát. Szerintem fél évig törlesztett össz-vissz. Megesz a méreg..
2018. jún. 11. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha tulajdonostárs, akkor még kényszerkijelenteni sem lehet.

Esetleg több tanú igazolásával meggyőzhető a végrehajtó, de ezt ő tudja megmondani.

2018. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha nem lakik ott, akkor bemész az önkormányhoz, és kijelented a lakcíméről, persze nem biztos hogy sikerül.

Legközelebb megy a végrehajtó mondod, hogy hivatalosan nem lakik ott, csak a lakás tulajdon egy része az övé, de az ingóság nem. Az értékesebb ingóságokról műszaki cikkekről előkeresed a számlát, vagy ha használtan vetted rokontól, akkor a két tanús adásvételi szerződést amit egymás között kötöttetek. A tulajdonodat képező tárgyakat egyértelmű jelzéssel látod el, melyből kiderül, hogy a tiéd.A végrehajtó megy, közlöd vele, hogy nem lakik ott a faterod, minden cucc a tiéd, és nem egy háztartásban éltek, mivel ő nem lakik ott.

Ettől persze az ingatlan tulajdoni lapján az apád tulajdonára ráterhelik a tartozást, de árverés valószínű nem lesz vagy ha lesz is nem jár eredménnyel, mert senki nem vesz olyan résztulajdont ahol a tulajdonostárs vélhetően még sokáig él.

2018. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!